Taip Tarptautinės darbo dienos proga ji atsakė portalo balsas.lt žurnalistams, kurie teiravosi, kas profesinėms sąjungoms labiausiai neduoda ramybės pastaruoju metu.
„Dabar mes svarstome jaunimo socialinės integracijos klausimus – tų žmonių, kurie emigravo. Deja, būtent dėl darbo užmokesčio politikos nebuvimo Lietuva praranda savo jaunus žmones, savo ateitį. O senosios Europos Sąjungos (ES) šalys džiaugiasi tuo jaunimu ir galvoja, kaip jį integruoti“, – lygino G. Gruzdienė.
Kitas dalykas, kuris pasak G. Gruzdienės, profsąjungiečiams kelia ypač daug nerimo – vykdomos liberalios Darbo kodekso reformos. „Tai, kas dabar siūloma, yra tiesiog juokinga. Viena vertus, kovojama su nelegaliu darbu, su šešėliu, o iš kitos pusės siūloma, pavyzdžiui, panaikinti atsiskaitymo lapelius. Tai tam tikra politinė dviveidystė“, – sakė G. Gruzdienė.
Gegužės 1-ąją – Tarptautinę darbo dieną, kurią profsąjungos mini kaip savotišką visų samdomų darbuotojų profesinę šventę, G. Gruzdienė pasitiko Briuselyje. Čia šventės išvakarėse vyko Europos ekonominio socialinio komiteto posėdis.
„Yra bendrų dalykų, bet yra ir kiekvienos šalies interesai. Bandome ieškoti bendro vardiklio, tačiau tai sudėtinga, nes šalių išsivystymo lygis skirtingas, nevienodos kolektyvinių sutarčių galimybės. Pavyzdžiui, kalbėjome apie statybos sektorių. Šalys, kurios komandiruoja darbuotojus, turi laikytis tos šalies, į jie komandiruojami, kolektyvinių sutarčių ir atlyginimo lygio, kyla mokesčių klausimų... Visi turi savo interesų“, – mintimis apie posėdį Briuselyje dalijosi G. Gruzdienė.
Į klausimą, ką apie padėtį Lietuvoje sako kitų šalių profesinių sąjungų lyderiai, G. Gruzdienė atsakė: „Jie nuolat atkreipia dėmesį, kad daug žmonių nemoka mokesčių. O tada nukenčia šalies socialinė sistema“.