Po galingiausios Pchenjano balistinės raketos paleidimo Didžiojo septyneto (G-7) užsienio reikalų ministrai išplatino bendrą pareiškimą, kuriame teigė, kad „į pasikartojančius neapgalvotus Šiaurės Korėjos veiksmus turi būti reaguojama greitai, vieningai ir ryžtingai tarptautiniu mastu, visų pirma Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje“.
Šiaurės Korėja pirmadienį išbandė savo pažangiausią tarpžemyninę balistinę raketą, potencialiai galinčią pasiekti Jungtines Valstijas.
Šiaurės Korėja pareiškė, kad jos lyderis Kim Jong Unas (Kim Čen Unas) vadovavo paleidimui, ir perspėjo Vašingtoną, kuris sutvirtino ryšius su Pietų Korėja, nepriimti jokio neteisingo sprendimo.
Nuo 2006-ųjų, kai Šiaurės Korėja atliko pirmąjį branduolinį bandymą, Jungtinių Tautų Saugumo Taryba priėmė virtinę rezoliucijų, raginančių Pchenjaną nutraukti branduolinių ir balistinių raketų programas.
Tačiau Kinija, artima Šiaurės Korėjos sąjungininkė, ir Rusija, kurios abi turi veto teisę Saugumo Taryboje, nepritarė tolesniam sankcijų griežtinimui.
JAV, Pietų Korėja ir Japonija antradienį aktyvavo sistemą, skirtą realiu laiku dalytis duomenimis apie Šiaurės Korėjos raketų paleidimus, dėl kurios buvo susitarta rugpjūtį per trijų šalių vadovų aukščiausiojo lygio susitikimą.
Jungtinės Valstijos taip pat nurodė, kad vienas iš jų pasiuntinių Šiaurės Korėjai antradienį telefonu kalbėjosi su kolegomis iš Japonijos ir Pietų Korėjos ir sutarė, kad paleidimas „pakenkė taikai ir stabilumui regione ir pasaulyje“.
JAV valstybės departamentas pareiškime nurodė, kad sąjungininkai siekia visiškai įgyvendinti Saugumo Tarybos rezoliucijas, taip pat paragino Šiaurės Korėją, kuri nerodė didelio susidomėjimo derybomis su JAV prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) administracija, grįžti prie diplomatinio bendradarbiavimo.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!