„Kažkada Denisas juokais paleido šį kreipinį, taip jis ir prikibo, - juokiasi A. Builovas. - Prieš penkis metus Denisas pas mane atėjo į jogos kursus. Jam žiauriai patiko, jis džiaugėsi, retai kursuose pasitaiko pamatyti tokį besidžiaugiantį žmogų. Taip mes ir susipažinome“.
Šeštadienį į Kijevą atvykęs A. Builovas teigė savo draugus radęs pavargusius ir kiek išsekusius. Reikėjo ieškoti sprendimo.
Apsikeitė „dovanomis“
„Per penkis metus su Denisu tapome geriausiais draugais. Prieš keturis metus Denisas mane pradėjo mokyti groti gitara. Nors to pradžia – ne pati maloniausia situacija, - pasakodamas apie neeilinę draugystę kalbėjo A. Builovas. - Niekada nemaniau, kad likimas mus taip sukabins“.
Vieną dieną kalbėdamas su Denisu jogos mokytojas kiek nekorektiškai išsireiškė apie muziką. „Supratau, kad jis pyktelėjo. Tačiau vėliau jis mane pasveikino gimtadienio proga, o aš jam atrašiau „Labai ačiū, kaip kuklią dovaną priimčiau porą gitaros pamokų“. Nuo tos dienos jis į mane įsikibo kaip mokytojas, - pasakojo A. Builovas. - Aš maniau, kad tai tebus pora pamokų, tačiau jis yra absoliučiai atsidavęs mokytojas. Prieš tai buvau lankęs gitaros pamokas pas kitus mokytojus, tačiau manęs tai nevežė. Denisas yra totaliai muzikoje. Jis atiduoda save pilnai. Tas dalykas mane užkabino. Tuo metu man buvo 46-eri. Nesitikėjau rezultatų, bet jaučiau didelį malonumą „kankintis“ su gitara“.
„Čia atvažiavęs radau juos labai pavargusius. Galvojau, ką galėčiau jiems pasiūlyti. Juk norisi, kad scenoje jie jaustųsi puikiai. Pradėjau siūlyti įvairiausius variantus. Pasiūliau meditaciją. Jie sutiko“, - prisiminė susitikimą su savo draugais Ukrainos sostinėje A. Builovas.
Nieko neveikimas
Meditacija, pasak Artūro, gali padėti atsipalaiduoti labiau negu bet kuri kita veikla. „Tai yra vienintelė priemonė, kuri tinka bet kuriuo atveju – kur bebūtumei, kas bevyktų aplink. Jeigu tau reikia atsikratyti šaršalo galvoje, pasiekti normalią dvasinę būseną, susikaupti – išbandykite meditaciją. Tai yra nieko nekainuojanti, elementariausia praktika, kuri tikrai padeda“, - kalbėjo A. Builovas.
Jo teigimu, pirmais kartais efektais gali trukti neilgai. „Laikui bėgant jis tampa pastovesnis. Šiais laikais mes esame pratę, kad yra daug meditacijų tipų. Tačiau aš galvoju, kad tai yra marketingo dalykas: kas netingi, sugalvoja ir savo jogą, ir savo meditacijas, - šypsojosi A. Builovas. - Tačiau turime suprasti, kad meditacija yra meditacija. Ji yra viena. Tai yra sėdėjimas ir nieko neveikimas. Totaliai nieko neveikimas. Gal tai skamba netgi per grubiai, todėl galime tai pavadinti nieko neveikimo menu“.
A. Builovas teigia, kad tai yra labai paprasta: tereikia atsisėsti ir dvidešimt minučių nieko neveikti. „Tereikia nieko nedaryti su tuo, kas vyksta: tavo galvoje gali ūžti mintys, aplink gali būti daug pašalinių garsų. Tačiau su tuo reikia nieko nedaryti, - pasakojo meditacijos mokytojas. - Kur yra tasai pagrindinis jungiklis? Tereikia sėsti ir pradėti tai daryti kiekvieną dieną. Tai yra patyriminis dalykas. Žodžiai čia nesuveiks. Tik bandydamas gali surasti, kur yra tavo mygtukas“.
Mintyse - pergalė
Paklaustas, ko tikisi iš šių metų „Eurovizijos“, A. Builovas kirto tiesiai: „Pergalės“.
„Žinau, kaip funkcionuoja protas. Suprantu, kad viskas priklauso nuo to, kaip tu mąstai. Rezultatai priklauso nuo to, ką apie juos galvoji, - kalbėjo A. Builovas. - Apie minčių nukreipimus mums pasakoja įvairūs motyvatoriai. Jau ir kvantinė fizika prie šio dalyko krapštosi... Nors kvantinė fizika, jei žinai jogos sritį, atrodo ganėtinai juokingai“.
Pasak A. Builovo, daugiau nelieka apie ką galvoti – tik apie „Fusedmarc“ pergalę. „Kažkokiu momentu, kai užsiimi joga, pradedi mąstyti erdvės, energijos kategorijomis. Tai nutinka natūraliai, - sakė mokytojas - Kai skiri daug dėmesio vidiniam pasauliui, būtent šios kategorijos tinka viskam apibūdinti. Laikui bėgant supranti, kad vidinis pasaulis neturi ribos. Juk tarp mano vidinio nusiteikimo dėl „Fusedmarc“ pasirodymo ir rezultato ateityje juk nėra jokios ribos. Tai yra vienas dalykas. Ir viskas priklauso nuo to, kaip jam susitelki ir nusiteiki. Rezultatą reikia matyti tokį, kokio tu nori. Lygiai tas pats galioja ir visoms svajonėms“.