Federalinio tyrimų biuro direktoriaus teigimu, kinai stebi Rusijos patirtį kare su Ukraina ne tik karine prasme, bet ir tai, kokį smūgį šalies ekonomikai suduoda sankcijos.
„Tuo metu kai JAV stebi karą ir mokosi iš jo, Kinija taip pat tai daro. Pamoka, į kurią Kinija galimai susikoncentravo – tai sankcijų poveikis Rusijos ekonomikai“, – aiškino Ch. Wray’us.
Jis paaiškino, kad Kinijos valdžia jau pradėjo imtis priemonių, kurios palengvintų potencialių sankcijų poveikį. Ch. Wray’us neatmeta, kad tokie veiksmai gali būti preliudija potencialiems Kinijos veiksmams prieš Tavainą.
„Jeigu jie nuspręstų, pavyzdžiui, pabandyti jėga užimti Taivaną, galime laukti, kad bus įvesta gausybė sankcijų. Todėl tas faktas, kad kinai daug laiko skiria padarinių savo ekonomikai sušvelninimui, na, mes tokį jų elgesį vadiname užuomina“, – CNN kalbėjo Ch. Wray’us.
Kinija pastaruoju metu demonstruoja vis agresyvesnį elgesį Taivano atžvilgiu. Kovo mėnesį Xi Jinpingas viešai paskelbė apie ruošimąsi karui, o šalies gynybos reikmėms skiriamas biudžetas gerokai išaugo.
CŽA analitikai įsitikinę, kad Kinija siekia būti pasirengusi karui ne tik prieš Taivaną, tačiau (iki 2027-ųjų) – ir prieš JAV.