Jungtinių Amerikos Valstijų Federalinis tyrimų biuras (FTB) išplatino keistus užrašus, kurie neva įrodo, kad 1947 metais Naujosios Meksikos valstijoje nusileido ateiviai, rašo britų dienraštis „The Daily Mail“.
Tarp paviešintų tūkstančių dokumentų yra atmintinė FTB direktoriui, kurią atsiuntė tuo metu Vašingtono skyriui vadovavęs specialusis agentas Guy'us Hottelas. Atmintinė, kurios pavadinimas buvo „Skraidančios lėkštės“, agentas teigia, kad oro pajėgų tyrėjai nustatė, jog „Naujosios Meksikos valstijoje buvo aptiktos trys skraidančios lėkštės“.
„Jos [skraidančios lėkštės] apibūdintos kaip buvę apvalios formos su iškiliais centrais, maždaug 15 metrų pločio, – rašė G. Hottelas savo atmintinėje. – Kiekvienoje iš jų buvo po tris žmogaus pavidalo kūnus, tačiau vos vieno metro ūgio.“
Kaip rašoma atmintinėje, kūnai buvo apsirengę labai geros medžiagos metaliniais drabužiais. Kiekvienas iš jų buvo sutvarstytas panašiu į nuo sąmonės netekimo apsaugančiu kostiumu, kuriuos naudoja sportininkai ir lakūnai bandytojai.
G. Hottelo teigimu, informatorius, kurio tapatybė atmintinėje yra užtušuota, teigė, kad lėkštės buvo aptiktos Naujosios Meksikos valstijoje, kadangi „šiame regione vyriausybė yra įrengusi labai galingą radarą, kuris, kaip manoma, galėjo sukelti lėkščių valdymo sutrikimus.“ Vėliau G. Hottelas teigė, kad tai pranešęs specialusis agentas nemėgino toliau tęsti tyrimo.
Spėjama, kad šių slaptų užrašų atskleidimas gali pakurstyti konspiracijos teorijų šalininkų teiginius, kad šalies vyriausybė nuslėpė šį incidentą. Naujosios Meksikos valstijoje esantis Rosvelo miestelis itin išpopuliarėjo po to, kai pasirodė pranešimai, jog 1947 liepos 2 dieną dykumoje netoli karinės bazės nukrito skraidanti lėkštė. Buvo teigiama, kad JAV kariuomenė iš jų ištraukė ateivių kūnus ir vėliau atliko jų skrodimą, tačiau JAV valdžia nuslėpė šiuos įvykius.
Iš pradžių JAV kariuomenės atstovai išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad gandai apie skraidančias lėkštes galiausiai pasitvirtino, kuomet žvalgybos pareigūnai aptiko skraidantį diską. Vis dėlto, praėjus vos 24 valandoms po pranešimo kariuomenė pakeitė savo pasakojimą ir pranešė, kad iš pradžių skraidančiu disku laikytas objektas viso labo tebuvo oro balionas, kuris atsitrenkė į netoliese buvusią rančą.
Įdomu tai, kad žiniasklaida ir visuomenė priėmė šį pranešimą be didesnių dvejonių. Rosvelo miestelio pavadinimas dingo iš žiniasklaidos pranešimų iki aštuntojo dešimtmečio pabaigos, kuomet prakalbo vienas iš kariuomenės atstovų.
Dar vienoje atmintinėje FTB direktoriui buvo teigiama, kad objektas „tariamai esantis skraidantis diskas“ buvo aptiktas netoli Rosvelo. Diskas buvo „šešiakampio formos ir kabėjo nuleistas kabeliu nuo baliono“, rašoma „skubu“ pažymėtoje atmintinėje.