Vyras mirė 1991 m. lapkritį. Jam buvo 45 metai.
Freddie Merrcury gimė 1946 m. rugsėjo mėnesį. Tėvai sūnų pavadino Farrukhu, o tai reiškia „gražus“, „laimingas“. Tėvai anksti vaikystėje pastebėjo jo muzikinius sugebėjimus ir palaikė jį. Kai vaikui buvo 8 metai, tėvai išsiuntė jį mokytis į Indiją pas dėdę ir tetą. Klasės draugams buvo sunku ištarti vardą Farrukh, todėl jie tiesiog pradėjo jį vadinti Freddie. Jis buvo vienas geriausių savo klasėje: jis laimėjo daugybę sporto apdovanojimų, sertifikatų už sėkmę mokslo ir meno srityje. Jis dainavo chore, grojo mokyklos teatre ir net su savo klasės draugais įkūrė savo pirmąją roko grupę.
Skrydis į sėkmę
1964 m. Didžioji Britanija paskelbė Zanzibarą nepriklausoma šalimi. Saloje kilo politiniai neramumai, o vaikino šeima pabėgo į JK ir apsistojo pas savo artimuosius. Laikui bėgant Freddie tėvai apsigyveno naujoje vietoje ir nusipirko nuosavą namą. Tuo tarpu vaikinas pradėjo mokytis dailininko specialybės. Ir vėl Freddie buvo tarp geriausių. Baigęs Islesworth koledžą, Freddie įstojo į prestižinį Ealingo meno koledžą.
1966 m. Freddie išvyko mokytis į Londoną. Gavęs grafinio dizaino diplomą, jis atsidavė muzikai. Būdamas 23 metų jis susipažino su „Ibex“ grupe. Jo elgesys scenoje ir neįprastas balsas padėjo tapti mėgstamos komandos dalimi.
Po sėkmės, Freddie pasiūlė grupei suteikti efektyvesnį pavadinimą. Pavyzdžiui, „Wreckage“ - „Wreck“, tačiau nariai pradėjo palikti grupę vienos po kito. Komanda galiausiai subyrėjo ir Freddie išvyko ieškoti naujų bendraminčių.
Galiausiai jis prisijungė prie grupės „Sour Milk Sea“ ir tapo jos vokalistu. Tačiau netrukus komanda išsiskyrė dėl nesutarimų, o 1970 metais Freddie kaip vokalistas perėjo į „Smile“ grupę. Po dvejų metų naujai susikūrė „Queen“ grupė, kurią sudarė Freddie Bulsar, John Deacon, Roger Taylor ir Brian May. Tuomet Freddie nusprendė, jog jo sceninis vardas bus Merkurijus.
Grupė akimirksniu pakilo į JK topų viršūnę ir grupė išgarsėjo už Anglijos ribų.
Pasak pačių Queen muzikantų, jie išpopuliarėjo 1975 m., keliaudami po Japoniją. Brianas May sakė, kad niekas nesitikėjo tokios auditorijos reakcijos. Tai buvo ne tik garbinimas, bet kažkas panašaus į susižavėjimą. Freddie buvo kuklus ir drovus žmogus, tačiau scenoje - priešingai. Šokiravo publiką savo elgesiu ir neįprastais kostiumais.
Didžioji vyro meilė
Dainininko manieros sukėlė apkalbų dėl jo seksualinės orientacijos. Šios kalbos atlikėjui kėlė tik šypseną. Kartą laikraštyje „The Sun“ pasirodė interviu, kuriame Freddie tariamai prisipažino esąs gėjus. Dainininkas pavadino tai šmeižtu.
1970 metais jis susitiko su buvusia mados parduotuvės pardavėja Mary Austin. 7 metus Freddie ir Marija gyveno kartu, tačiau jis nebegalėjo laikyti savo orientacijos paslaptyje. Prisipažinimas sukrėtė merginą. Ji netikėjo gandais, kad Freddie turėjo romaną su įrašų studijos „Elektra Records“ vykdančiuoju direktoriumi, tačiau tai pasirodė tiesa. Jis padarė viską, kad Marija liktų jo draugė. Vyras Mariją laikė ir savo žmona, ir artimiausiu asmeniu. Freddie net tapo vyresniojo sūnaus krikštatėviu, kai ištekėjo už kito vyro. Fredžio daina „Mano gyvenimas“ buvo skirta Marijai Austinai.
80-aisiais buvo kuriamos legendos apie F. Mercury nuotykius. Teigiama, kad jis turėjo romaną su austrų aktore Barbara Valentin, kuri vaidino viename iš „Queen“ vaizdo įrašų bei su darbo kolegomis ir net su gerbėjais.
1985 metais Merkurijus susipažino su kirpėju Jimu Huttonu. Iki to laiko dainininkas žinojo, kad jis yra nepaprastai ligotas ir tai prisipažino Džimui. Jis palaikė muzikantą iki pat mirties.
1991 m. lapkričio 24 d. Freddie Mercury mirė savo namuose nuo bronchinės pneumonijos, progresuojančios AIDS.