Carly Cushnie
Kategorija: menas ir stilius
Amžius: 28 metai
Už ką pateko į reitingą: Londone gimusi Carly Cushnie kartu Michelle Ochs rengia Michelle Obamą ir kitas stiliaus ikonas. Dizainerių duetas, susikūręs dar mokymosi metais Niujorke, greitai įgijo kultinį statusą ir užkariavo visuotinį populiarumą mažiau nei per keturis aktyvios veiklos metus. Jų prekinis ženklas praėjusiais metais sugeneravo 2 mln. dolerių pelną, o rūbus vilkėjo Jessica Alba, Rihanna, Rhys Witherspoon ir Elizabeth Hurley. Cushnie ir Ochs vizitinė kortelė – kokteilinės suknelės, skirtos “raudonajam kilimui”.
Deronas Michaelis Williamsas
Kategorija: sportas
Amžius: 28 metai
Už ką pateko į reitingą: NBA Brooklyn Nets klubo įžaidėjas, dar praėjusią vasarą būdamas vestuviniu agentu, nusprendė negrįžti į gimtąjį Dallas Mavericks, bet prisijungė prie ambicingo Michailo Prochorovo projekto, kuris sugalvojo pervežti komandą iš Naujojo Džersio į naują prabangią areną Brukline, kurios vertė 1mlrd. dolerių. Nets lyderio kontraktas Rusijos oligarchui kainuos 100 mln. dolerių už 5 metus. D. M. Williams – “outsaiderių” komandos atgimimo į galingą simbolis – per vieną sezoną buvo išpirkta 11 tūkst. abonementų Brooklyn Nets.
Leslie Dewan
Kategorija: energetika
Amžius: 27 metai
Už ką pateko į reitingą: įmonės TransAtomic (vienos inovatyviausių JAV kompanijų) mokslo ir tyrimų departamento direktorė JAV ekonomikai sukūrė radikalų anglies dvideginio išmetimo sumažinimo planą. Kartu su partneriu Marcu Massi ji 2010 metais įkūrė TransAtomic, kurio tikslas buvo pagerinti branduolinio reaktoriaus technologijas. Unikalus L. Dewan ir M. Massi išradimas padeda išplėsti reaktoriaus kuro rūšių sąrašą, į kurį įeina ir radioaktyvus uranas.
Jennifer Fan
Kategorija: finansai
Amžius: 29 metai
Už ką pateko į reitingą: rizikos draudimų fondo Arbalet Capital įkūrėja sulaukusi 29 metų jau pelnė Wallstreet’o veteranės titulą. Jos fondas valdo 650 mln. dolerių vertės aktyvus energetikos ir žemės ūkio srityse.
Hughas Evansas
Kategorija: socialinė verslininkystė
Amžius: 29 metai
Už ką pateko į reitingą: The Global Poverty Project įkūrėjas kartu su savo bendraamžiu Simonu Mossu 2008 metais paleido projektą, turintį 25 metų perspektyvą, kuris ragina išspręsti skurdo problemą globaliniame lygmenyje. Čia kalbama apie pagalbą žmonėms, kurie uždirba mažiau nei 1,25 dolerio į dieną. Verslininkai užsiima tuo, kad iš kompanijų surenka pinigines lėšas, skirtas plačios visuomenės švietimui apie aktualias skurdo problemas net gi išsivysčiusiose šalyse.
Toddas Hunteris
Kategorija: marketingas ir reklama
Amžius: 29 metai
Už ką pateko į reitingą: CCA Marketing kūrybinis direktorius, jauna Amerikos reklamos industrijos žvaigždė jau tapo garsiausių lyderiaujančių prekinių ženklų kampanijų autoriumi ir iškovojo iškart du “Kanų liūtus”.
Jeremy Johnsonas
Kategorija: išsilavinimas.
Amžius: 28 metai.
Už ką pateko į reitingą: 2U (buvusio 2tor) įkūrėjas – online-išsilavinimo technologijų pionierius. Ši kompanija unikali tuo, kad bendradarbiauja su lyderiaujančiais Amerikos universitetais, pavyzdžiui, Georgtown’o, Duke’o ir Vanderbilto. 2008 metais įkurta kompanija jau pritraukė 100 mln. dolerių investicijų ir siūlo labiausiai pažengusias programas norintiems baigti mokamus kursus universitetuose. Pelną, gautą iš studentų, įmonė dalijasi su universitetais, tiesa, neatskleidžia, kokia proporcija.
Jonas Falkas
Kategorija: maistas ir vynas
Amžius: 28 metai
Už ką pateko į reitingą: OrganicLife kompanijos vadovas parašė verslo planą dar mokymosi Michigano universitete, viešbučių ir restoranų vadybos fakultete. Profesorius studentui parašė „dvejetą“, o realybė įrodė J. Falko verslo iniciatyvos puikumą. Šiandien OrganicLife dirba 300 žmonių, kompanija turi 20 mln. dolerių pelną ir toliau sėkmingai auga. Augimo idėja – tiekti mokykloms kokybiškus ir sveikus pietus, įtraukiant virtuvės šefus ir atsisakant konservantų. Dėmesingumas niuansams aprūpina jauno verslininko įmonę auditorijos lojalumu ir greitai augančiu populiarumu, net gi nelabai konkurencingoje rinkoje.
Joshas Milleris
Kategorija: technologijos
Amžius: 22 metai
Už ką pateko į reitingą: J. Milleris vadovauja kompanijai Branch. Lengva žmones išmokyti bendrauti internetu. Daug sunkiau juos išmokyti atsakingai vertinti tai, ką jie sukuria. Būtent šią problemą sprendžia Branch, kurią įkūrė J. Milleris su dar dviem kolegomis. Ši įmonė sukūrė programinę įrangą, kurį galima apibūdinti kaip pagerintą chato idėją. Tik žmonės, kurie kviečiami į ypatingą “šaką”, turi galimybę komentuoti, kiti dalyviai gali stebėti diskusijas, tačiau negali į jas įsiterpti. Su 2 mln. dolerių investicijomis J. Milleris jau pereina prie pilnaverčio darbo Branch, neatsitraukdamas nuo mokslų Princetono universitete.
Joshas Sommeris
Kategorija: sveikatos apsauga
Amžius: 24 metai
Už ką pateko į reitingą: J. Sommeris – Chordoma Foundation vykdomasis direktorius. Chordoma – reta kaulų liga, kuri pagydoma tik trečdaliu atvejų, neturinti efektyvių vaistų gydymui ir savo aukoms paliekanti tik 7 gyvenimo metus. J. Sommeriui ši baisi diagnozė buvo nustatyta tuo metu, kai jis mokėsi Duke’o universitete. Kai jam buvo aštuoniolika metų, vaikinas nepanoro taikytis su statistika. Jis įsidarbino laboratorijoje, kuri užsiėmė chordomos tyrimais. Dvejus metus studentas ieškojo būdų pasveikti, tačiau laboratorija negalėjo surinkti pakankamai resursų kokybiškam darbui. Tuomet J. Sommeris įkūrė savo fondą ir jo dėka gavo 2,5 mln. dolerių, įkurdamas šalyje 11 laboratorijų, kurios užsiėmė vaistų šios ligos gydymui paieška.
Kate McKinnon
Kategorija: Holivudas
Amžius: 28 metai
Už ką pateko į reitingą: scenaristė ir įžymaus šou Saturday Night Live artistė tapo viena ryškiausių Amerikos naujos kartos komikių, kuri nesiremia genderiniais stereotipais apie tai, kad satyra – tai tik vyriškos lyties atstovų darbas. K. McKinnon debiutavo šou balandį ir greitai tapo auditorijos numylėtine.
Wiz Khalifa
Kategorija: muzika
Amžius: 25 metai
Už ką pateko į reitingą: repo atlikėjas, 2010 metais sukūręs dainą Black and Yellow, per pastaruosius dvejus metus uždirbo 20 mln. dolerių, užimdamas aukščiausias hip-hopo topų viršūnes. Nepaisant jauno amžiaus, Wiz Khalifa jau tapo įtakingiausiu repo scenos atstovu. Artimiausiuose jo planuose – naujas albumas, vestuvės ir tarptautinė ekspansija.
Mattas Mullenwegas
Kategorija: medija
Amžius: 28 metai
Už ką pateko į reitingą: kompanijos Automattic įkūrėjas dar būdamas 19-likos mokslų Hustono universitete metu paleido programinę įrangą, WordPress, skirtą tinklalapių kūrimui. Dabar jame sukurta apie 17 proc. viso pasaulio interneto resursų. Automattic bazuojasi San Franciske, turi 134 darbuotojus 26 pasaulio šalyse, daugelis jų dirba nuotoliniu būdu. M. Mullenwegas operatyvųjį valdymą perdavė generaliniam direktoriui Toniui Schneideriui, o pats ir toliau koncentruojasi ties produktu. Nepaisant to, kad už papildomas WordPress funkcijas moka ne daugiau nei 1 proc. vartotojų, kompanija tikisi, kad 2012 metų pelnas pasieks 45 mln. dolerių.
Rachel Haot
Kategorija: jurisprudencija ir politika
Amžius: 28 metai
Už ką pateko į reitingą: Niujorko skaitmeninių technologijų departamento direktorė - viena iš perspektyviausių JAV valdininkių, kuri atsako už savivaldybės interneto paslaugų priežiūrą, pradedant oficialiu tinklalapiu nyc.gov ir baigiant visų 280 megapolio rajonų socialine žiniasklaida. Šių resursų auditorija siekia 6 mln. vartotojų ir staigiai išauga įvykus tokioms nelaimėms kaip uraganas Sandy.
Kim Swift
Kategorija: žaidimai ir aplikacijos mobiliesiems telefonams
Amžius: 29 metai
Už ką pateko į reitingą: K. Swift – kompanijos AirTight Games kūrybinė direktorė. 29-metės žaidimų aplikacijų kūrėjos karjera aprašoma žodžiais iš dainos, kuri buvo jai sukurta 2007 metais vaizdo žaidime: “Tai buvo triumfas. Noriu pabrėžti: Didelė Sėkmė”. Dar koledže K. Swift kartu su grupiokėmis pristatė idėją Valve Corporation ir gavo pirmąjį darbą. Vėliau pasirodė Portal, akimirksniu parduotas 4 mln. kopijų tiražu.