14 tomų byla dėl įrangos vagystės "Gubernijos" alaus darykloje 2006-ųjų pabaigoje vėl guls ant teisėjų stalo, nors Šiaulių apygardos teismo teisėjas Vytautas Kursevičius tyrimą buvo nutraukęs neskundžiama nutartimi. Kaltinimai pareikšti buvusiam įmonės direktoriui Romualdui Dunauskui ir jo dukrai bendrovės "Linos namai" direktorei Linai Dunauskaitei.
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Vilniaus apskrities skyriaus tyrėjai kartu su Vilniaus apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl akcinei bendrovei "Gubernija" priklausančios polietilentereftalato (PET) plastikinių butelių pūtimo įrangos, kurios vertė - daugiau nei 395 tūkstančiai litų, įkeisto ir aprašyto turto neteisėto perleidimo ir vėlesnio šio sandorio neteisėto anuliavimo.
Buvusiam "Gubernijos" direktoriui R. Dunauskui kaltinimai pareikšti dėl aprašyto turto perleidimo, apgaulingos buhalterinės apskaitos organizavimo ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, o UAB "Linos namai" direktorei L. Dunauskaitei - dėl pagalbos organizuojant apgaulingą apskaitos tvarkymą.
Ikiteisminio tyrimo metu išaiškinta, kad 2006-ųjų lapkritį "Gubernija" dėl PET butelių pūtimo įrangos sudarė pardavimo sutartį su UAB "Linos namai". Nustatyta, kad parduodama šią įrangą "Gubernija" nebuvo gavusi kreditus suteikusio banko leidimo ją parduoti. PET butelių pūtimo įranga buvo parduota UAB "Linos namai", tačiau "Gubernijos" buhalterinėje apskaitoje šis turtas nuo 2007 m. sausio buvo įtrauktas į įmonės registrus ir apskaitytas kaip esantis sandėlyje, nors faktiškai PET butelių pūtimo įrangos bendrovėje nebuvo.
Iškraipant realią "Gubernijos" turto ir įsipareigojimų būklę, buvo apgaulingai tvarkoma buhalterinė apskaita, dėl to iš dalies negalima nustatyti 2007 m. "Gubernijos" turto, nuosavo kapitalo ir įsipareigojimų dydžio bei struktūros. Bendrovei padaryta daugiau nei 395 tūkstančių litų žala.
Surašius kaltinamąjį aktą byla perduota nagrinėti Vilniaus apygardos teismui.
Byla dėl įrangos vagystės "Gubernijos" alaus darykloje FNTT atsidūrė šių metų pradžioje, nors Šiaulių apygardos teismo teisėjas V. Kursevičius tyrimą buvo nutraukęs neskundžiama nutartimi.
Ikiteisminis tyrimas dėl dingusio "Gubernijos" turto už beveik pusę milijono litų buvo pradėtas pasikeitus bendrovės akcininkams, R. Dunauską pakeitusio Romo Bubnelio iniciatyva.
Naujoji alaus gamyklos vadovybė aktyviai talkino teisėsaugininkams - nurodė, kad įranga iškeliavo į Kauno rajone veikiančią bendrovę "Druskininkų rasa". Nurodė vairuotojus, kurie įrangą išvežė. Nurodė dieną, laiką, pateikė dokumentus.
Tyrėjams didelių abejonių dėl įtariamųjų kaltės nekilo. Ištyrę vagystės aplinkybes, radę dalį dingusios įrangos jie jau ketino perduoti bylą teismui, bet nespėjo. Įtariamuosius išgelbėjo teisėjas V. Kursevičius. Pernai rugsėjo 22-ąją išnagrinėjęs R. Dunausko skundą jis liepė pareigūnams nutraukti tyrimą dėl to, kad esą byla buvo tiriama per ilgai.
Su tuo nesutikęs Šiaulių apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Anatolijus Mirnyj rašte Generalinei prokuratūrai pažymėjo, jog "visos byloje nustatytos aplinkybės rodo, kad įtariamieji iššvaistė bendrovės turtą, neteisėtai perleido jį kitiems, visiškai nesirūpino turto likimu".
Pažymima, kad teisėjas V. Kursevičius galimai neteisėtai tyrė bylos faktines aplinkybes, vertino įrodymus, darė išvadas dėl įtariamųjų atsakomybės, nes įstatymai teismą tokiais atvejais įpareigoja tik nuspręsti: tyrimas vilkinamas ar ne.
A. Mirnyj teigimu, tyrimas užtruko dėl paties R. Dunausko kaltės. Jis ne kartą neatvyko į apklausas, nuolat rašinėjo skundus. Vien Šiaulių apygardos prokuratūra jų gavo 13. Prokuroro nuomone, Šiaulių apygardos teismo nutartys yra nepagrįstos.