• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau kitą trečiadienį Vyriausybės posėdyje ketinama svarstyti Fizinių asmenų bankroto įstatymo projektą. Pasak ūkio viceministro Rimanto Žyliaus, dėl esminių projekto nuostatų jau sutarta, beliko rasti sutarimą dėl to, ar sudaryti galimybę kreditoriams blokuoti bankroto planą.

REKLAMA
REKLAMA

Naujoje redakcijoje siūloma fiziniams asmenims leisti bankrutuoti, jei bendra skolų suma yra didesnė nei 20 tūkst. litų (25 minimalūs darbo užmokesčiai). Fizinį asmenį numatoma leisti skelbti nemokiu kartą per 10 metų. Tokį nutarimą skelbtų teismas.

REKLAMA

Bankroto procesas bus keliamas tik paties bankrutuojančio asmens iniciatyva. Kreditoriai negalės skelbti bankroto. Siūloma, kad jis būtų taikomas ir tiems asmenims, kurie prasiskolino prieš jo įsigaliojimą.

Pasak ūkio viceministro, Vyriausybėje suderinta nuostata dėl kreditorių eilės, tai yra, kokia eile kreditoriai išsirikiuoja bankrutavus asmeniui. Probleminis klausimas buvo, kokioje eilėje stovi valstybė, ir buvo sutarta, kad valstybė bus su visais kreditoriais, tai yra ji neturi pirmumo.

REKLAMA
REKLAMA

Klausimas, kuris, pasak R. Žyliaus, galutinai nebuvo išspręstas, ar turi kreditoriai blokuoti bankroto planą, jeigu jis jiems nepatinka.

Viceministras paaiškino, kad pagal dabartinius siūlymus fizinio asmens bankroto procesas atrodytų taip: asmuo kreipiasi į teismą, kad jam būtų iškeltas bankrotas, kai teismas paskelbia nutartį, jis turi paruošti bankroto planą, kurį pagal dabartinį projektą reikia suderinti su kreditoriais ir tik gavus kreditorių pritarimą toliau eiti į teismą, kur jis būtų patvirtintas. Planą rengtų asmuo su bankroto administratoriumi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Vyriausybėje diskutavome, kad tokia situacija sukuria galimybę kreditoriams blokuoti ir neleisti įvykti bankrotui, kadangi jie gali nuolatos balsuoti prieš pateikiamus pasiūlymus. Iš kitos pusės, jei leistume labai lengvai pasiekti be kreditorių pritarimo teismą, tai gali būti piktnaudžiaujama tuo, kad bankrutuojantis asmuo lengvai pasitvirtintų sau lengvą planą“, – sakė R. Žylius.

REKLAMA

Vyriausybė pavedė Ūkio ministerijai kartu su Teisingumo ministerija surasti formuluotę, kuri būtų tinkamiausia. Pasak viceministro, labiau linkstama prie to, kad reikės suderinti su kreditoriais planą, tačiau kreditoriai nepritarti planui galės tik tam tikrais pagrindais.

Nuo noro piktnaudžiauti bankroto galimybėmis, pasak viceministro, turėtų atbaidyti tai, kad pats procesas bus sudėtingas.

REKLAMA

„Pats bankroto procesas vyks iki penkerių metų, galės būti ir trumpesnis, jei bus sutarta su kreditoriais ir patvirtinta teismo. Visą žmogaus turtą, pajamas valdys bankroto administratorius, pagal planą bus tik vykdomi tam tikri įsipareigojimai“, – aiškino R. Žylius.

Tikimasi, kad fizinių asmenų bankrotą įteisinantis įstatymas Seime bus priimtas per pavasario sesiją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų