Antradienį finansų rinkoje nusirito išpardavimo banga. Valiutų rinkoje itin nesėkmingai savaitė prasidėjo vieningai Europos valiutai, kuri vakar toliau pigo prieš pagrindines porininkes. Investuotojai nerimauja dėl euro zonos ekonomikos ir suskubo pardavinėti su didesne rizika siejamus aktyvus.
Europos akcijų biržas aprėpiantis FTSEurofirst 300 indeksas smuko 3% iki dviejų mėnesių žemumų. JAV akcijų rinkos indeksai Dow Jones ir S&P500 atitinkamai krito 2.02% ir 2.38%. Nors indeksų kritimas buvo ženkliausias per pastaruosius mėnesius, tačiau analitikai kol kas nepanikuoja. Investuotojų reakcija į bendras rinkos nuotaikas ir korekcija laikoma normaliu reiškiniu. Naftos žaliavos kaina smuko žemiau 83 JAV dolerių už barelį, aukso uncija atpigo beveik 1% iki 1171 JAV dolerių. Žaliavų kainas iš dalies neigiamai veikė sustiprėjęs JAV doleris.
Euro ir JAV dolerio valiutų poros kursas vakar nusirito 1.55% ir prekybą baigė ties 1.2987 lygiu. Buvo įveiktas pakankamai svarbiu laikytas 1.3000 lygis. Šiandien ryte euras ir toliau silpnėjo, pagrindinės valiutų poros kursas leidosi iki 1.2940 lygio. Po ženklių kritimų tikėtina sulaukti tam tikros kurso korekcijos, tačiau pirkimus įprastai paskatina pasiektos naujos žemumos.
Baiminamasi, kad vien Europos Sąjungos ir TVF finansinės paramos nepakaks išvaduoti Graikijos iš finansinių problemų. Rinkoje taip pat pasklido gandai, kad Ispanija gali paprašyti 280 mlrd. eurų finansinės pagalbos. Ispanija yra vardinama kaip realiausia kandidatė pakeisti Graikijos vietą. Kaip rodo istorija, finansinė pagalba suveikia ne visuomet. 1982 m. TVF parama Meksikai nesustabdė problemų, kurios persimetė į Braziliją, Venesuelą ir Argentiną. Pagalba Tailandui (1997 m.) tik neženkliai sumažino neigiamus padarinius, kurie buvo tai pat jaučiami Indonezijoje ir Korėjoje.
Rinkoje ir toliau bus sekamos su Graikija ir kitomis euro zonos valstybėmis susijusios naujienos. Ekonominiai euro zonos rodikliai šiuo metu reikšminės įtakos neturi, tačiau jei jie bus blogi, tuomet tai gali būti dar viena paskatų pardavinėti eurą. Vakar paskelbti Vokietijos mažmeniniai pardavimai netikėtai buvo stipriai prastesni (-2.4%) nei prognozuoti (0.0%). JAV nebaigtų namų pardavimo sandorių skaičius išaugo 5.3% (prognozuota 3.9%), gamyklų užsakymai ūgtelėjo 1.3% (prognozuota 0.0%). Šiandien JAV skelbia darbo vietų skaičiaus duomenis (pagal ADP), ISM paslaugų sektoriaus indeksą.
Didiosios Britanijos svaro ir JAV dolerio valiutų poros kursas nusileido 0.67% iki 1.5143 lygio. Svarą veikė bendra rinkoje tvyranti nuotaika. D.Britanijos verslo aktyvumo indeksas pramonės sektoriuje padidėjo nuo 57.2 iki 58 (prognozuotas 57.5). Rytoj D.Britanijoje prasidės parlamento rinkimai. Tikėtina, kad kursas gali reaguoti į pasirodysiančius rezultatų duomenis.
JAV dolerio ir Japonijos jenos valiutų poros kursas vakar dieną baigė be pokyčių ties 94.57, nors svyravo 70 p. diapazone. Šiandien ryte JAV dolerio ir Japonijos jenos kursas bandė stiebtis aukštyn. Nors rinka kratėsi rizikos, tačiau doleris sugebėjo nepalūžti. JAV doleriui gelbėjo geri ekonominiai duomenys. Be to, Japonijoje tęsiasi išeiginių maratonas. Didžiausios kompanijos eksportuotojos yra sustabdę pinigines operacijas ir pelnų susigrąžinimą iš užsienio rinkų. Tai palanku JAV doleriui.