Ieškoti kompromiso dėl dienpinigių apmokestinimo penktadienį (09.19) Lietuvos prezidento Rolando Pakso surengtame susitikime sutarė Finansų ministerijos ir Lietuvos vežėjų asociacijos vadovai. Tikimasi, kad abiem pusėms priimtinas sprendimas bus rastas per savaitę.
Daug aistrų, vežėjų protestų sulaukė Vyriausybės priimtas sprendimas, kuriame numatoma neapmokestinti komandiruočių dienpinigių, jeigu jų bendra suma per mėnesį neviršija 50 proc. darbuotojo darbo užmokesčio, o šią ribą viršijančią sumą apmokestinti kaip ir kitas su darbo santykiais susijusias pajamas.
Pasak prezidento patarėjo ekonomikos klausimais Jono Ragausko, penktadienio susitikime R. Paksas domėjosi, ar nauja dienpinigių apmokestinimo tvarka nepablogins verslo sąlygų, tačiau kartu valstybės vadovas atkreipė dėmesį į akivaizdų vežėjų asociacijos įmonėse dirbančių žmonių interesų ignoravimą.
Mokesčių administratorių pateikiami duomenys rodo, kad kai kuriose įmonėse dienpinigiai sudaro 90 proc. realių darbuotojo pajamų. Mokesčių administratorių atliktas analitinis darbas parodė, kad dienpinigiai tapo viena iš labiausiai paplitusių "šešėlinio" darbo užmokesčio formų, tam tikra nelegalių atlyginimų "vokeliuose" atmaina.
Pasak finansų ministrės Dalios Grybauskaitės, galimi įvairūs kompromisai. Tačiau, anot jos, pirmiausia "Linava" turi pakelti atlyginimus savo darbuotojams. Ministrė kaip galimą kompromisą taip pat minėjo ribos, nuo kurios nebus apmokestinami dienpinigiai, padidinimą.
Vežėjų asociacijos "Linava" prezidento Algimanto Kondrusevičiaus teigimu, vežėjų ir Finansų ministerijos pozicijos kol kas ne visai sutampa, tačiau, anot jo, dialogas įmanomas. A. Kondrusevičius taip pat pažymėjo, kad asociacija pasirengusi raginti vežėjus didinti darbo užmokestį bei socialines garantijas.
BNS