Verslo dienraštis "Financial Times" paskelbė, kad, pažymėdamas savo plėtros Europoje 25-ąjį jubiliejų, pradės apklausą, kuria sieks išsiaiškinti, kas, skaitytojų nuomone, yra įtakingiausias per pastaruosius 25 metus Europos verslininkas.
"Financial Times" atrinko 25 asmenis, kurie per pastarąjį ketvirtį amžiaus pakeitė Europos verslo aplinką. Atrinktųjų sąraše yra 24 vyrai ir viena moteris - 57 metų Wanda Rapaczynski (Vanda Rapačinski), vadovaujanti Lenkijos žiniasklaidos koncernui "Agora".
Tarp kandidatų taip pat minimas 55 metų Bernard’as Arnault (Bertranas Arno), vadovaujantis Prancūzijos prabangos prekių milžinei LVMH. Pastarajai priklauso "Christian Dior", "Givenchy", "Kenzo", "Louis Vuitton" ir kiti prekiniai ženklai. Įtakingiausiu Europos verslininku gali būti pripažintas ir 69-uosius metus skaičiuojantis Luciano Benettonas (Lučianas Benetonas), kuris yra Italijoje įsikūrusios, tačiau 120 valstybių veikiančios drabužių imperijos "Benetton Group" valdybos pirmininkas.
Be to, "Financial Times" į sąrašą atrinko 56 metų amžiaus Johną Browne’ą (Džoną Brauną), vadovaujantį britų energetikos milžinei "British Petroleum". Į sąrašą pateko ir 75-metis seras Adrianas Cadbury (Eidrianas Kedberis), kuris iki 1989 metų buvo "Cadbury Schwepps" valdybos pirmininkas bei 24 metus dirbo Didžiosios Britanijos centrinio banko valdyboje. 1992 metais A. Cadbury išleido "Kedberio kodeksu" pavadintą knygą apie įmonių valdymą.
Tarp kandidatų taip pat yra 1926 metais gimęs Albertas Frere’as (Albertas Freras) - vienintelis belgas, patenkantis į žurnalo "Forbes" skelbiamą milijardierių sąrašą. Vienu metu verslininkui priklausė pusė Belgijos plieno pramonės. Be to, A Frere’as išgarsino savo tėvynę verslo pasaulyje.
Dar vienas pretendentas tapti įtakingiausiu Europos verslininku yra 56 metų seras Christopheris Gentas (Kristoferis Gentas), vadovaujantis įmonei "Vodafone". Teigiama, kad būtent jis pavertė bendrovę viena iš didžiausių pasaulyje mobiliojo ryšio operatorių.
Į garbingą titulą taip pat pretenduoja 63 metų Hansas Jorkas Rudloffas (Hansas Jorkas Rodlofas), kurį "Financial Times" vadina "svarbiausiu euro zonos rinkų architektu". H. J. Rudolffas buvo investicinio banko "Credit Swiss First Boston" (CSFB) valdybos pirmininkas, o dabar vadovauja "Barclays Capital" valdančiajam komitetui.
Dešimtojo dešimtmečio pradžioje finansininkas įžvelgė buvusių socialistinių šalių siūlomas galimybes ir paskatino CSFB įsitvirtinti Rusijoje.
Tarp kandidatų yra ir 78-metis Ingvaras Kampradas, kuris 1943 metais įkūrė Švedijos baldų koncerną "Ikea". Pastarosios pavadinimą sudaro įkūrėjo inicialai bei vaikystės kaimo ir gretimos gyvenvietės pavadinimų pirmosios raidės.
Įtakingiausiu Europos verslininku gali būti pripažintas ir 60 metų amžiaus Jurgenas Schremppas (Jurgenas Šrempas), dirbantis automobilių pramonės milžinės "DaimlerChrysler" vykdančiuoju direktoriumi ir vienu iš valdybos pirmininkų. Būtent J. Schremppo pastangomis Vokietijos "Daimler Benz" 1988 metais susiliejo su Jungtinių Valstijų "Chrysler Corporation".
Vienas iš jauniausių kandidatų yra 42 metų Michaelas O'Leary (Maiklas O'Lyris), vadovaujantis avialinijoms "Ryanair". Verslininkas yra vadinamas pigių skrydžių sektoriaus pradininku.
ELTA