Štai kokias filmo klaidas pastebėjo atidūs ir priekabūs žiūrovai…
Filmo pradžioje FTB agentas Karlas Hanratis (Tomas Hanksas) atvyksta į Prancūzijos kalėjimą. Rankoje jis laiko automatiškai išsiskleidžiantį skėtį. Tokio tipo skėčių nebuvo iki aštuntojo dešimtmečio pabaigos. Iki to laiko visi skėčiai buvo išskleidžiami tik rankomis.
Kai Frenkas (Leonardo DiCaprio) iš savo tėvo gauna čekių knygelę, matyti, kad jos adresas turi pašto indeksą. Indeksai nebuvo naudojami iki 1967 m., taigi jei tai 1963-ieji, jokio indekso negalėjo būti.
Frenko tėvai sužino, kad jų sūnus (Leonardo DiCaprio) apsimetinėjo pavaduojančiu prancūzų kalbos mokytoju, ir atvyksta į mokyklą pasikalbėti apie tai su direktore. Kai Frenkas tuo metu koridoriuje laukia tėvų, jo plaukai yra baisiai susivėlę, tačiau kai tėvai išeina iš kabineto, Frenko plaukai sušukuoti tiesiog idealiai.
Kai Frenko tėvas grąžina sūnaus dovaną (dėžutę su automobilio rakteliais), geltoną kaspinėlį, kuriuo buvo užrišta dovana, jis padeda dešinėje savo pusėje. Kitame kadre matome, kad kaspinėlis guli jam iš kairės.
Vienoje iš scenų, kur rodomas bankas, kamera iš arčiau parodo sąskaitas, kurias skaičiuoja kasininkė. Šios sąskaitos turi naujas didesnes antraštes. Tokios antraštės buvo spausdinamos po 2000 m.
Kai Frenkas matuojasi savo piloto uniformą (jis pamelavo, kad savo buvusią uniformą pametė), o siuvėjas baigia matavimą ir pasako jam kainą, ant rankovės yra dvi laipsnį nurodančios juostelės. Tačiau kai jis, apsivilkęs tą pačią uniformą, eina oro uoste, ant rankovių yra jau trys laipsnį nurodančios juostelės.
Kai Frenkas pietauja su Amy Adam ir jos šeima, jo servetėlė kaskart yra vis kitoje vietoje, kai tik pasikeičia kadras.
Kai Frenkas kalbasi su Brendos tėvu jų namuose, jis sėdi kairėje sofos pusėje. Tačiau kitame kadre matyti, kad jis sėdi jau kitoje sofos pusėje, o Brendos tėvas sėdi jam iš kairės.
Kai agentas Karlas Hanratis ateina suimti Frenko į jo sužadėtuvių vakarą, lauke taip vėjuota, jog kai jis atidaro miegamojo langą, pinigai pradeda skraidyti po visą kambarį. Tačiau tuo metu, kai rodomas lauke vykstantis vakarėlis, naktis yra visiškai rami ir be jokio vėjelio.
Filmo pabaigoje, prieš pat sučiumpant Frenką, Karlas Hanratis paspaudžia mygtuką, norėdamas sustabdyti spausdinimą. Tą pačią akimirką individualūs čekiai staiga pradeda lėkti iš spausdinimo mašinos. Taip negalėjo atsitikti. Tokioje didelėje spausdinimo mašinoje čekiai būtų išspausdinti pirmiausia atskirai ant didelio popieriaus lapo, o tik paskui pjaustomi.
Kai Frenką suima Prancūzijoje, FTB agentas Karlas Hanratis pasilenkia pro policijos mašinos langą, kad pasižiūrėtų į jį. Tuo metu jūs aiškiai galite pamatyti langų valytuvo paliktus dryžius. Septintajame dešimtmetyje mašinose nebuvo elektroninių langų valytuvų.
Frenkas ir jį sugavęs detektyvas Karlas Hanratis lipa į lėktuvą oro uoste, pavadinimu “LaGuardia”. Filme pasakyta, kad veiksmas vyksta 1969 m. Vieną akimirką parodytas Niujorko horizontas su bokštais dvyniais, tačiau iš tiesų jie dar nebuvo baigti statyti iki 1973 m.
Lėktuve, lydimas FTB agentų, Frenkas žiūri į Niujorko “LaGuardia” oro uostą ir pasako: “Štai čia “LaGuardia” oro uostas, 44 kilimo ir leidimosi takas”. Iš tiesų negali būti 44 tako, nes visi kilimo ir leidimosi takai numeruojami iki 36 numerio.
Kai Karlas Hanratis ir Frenkas grįžta iš Prancūzijos lėktuvu, Frenkas pastebi, kad jie leidžiasi “LaGuardia” oro uoste. Skrydžiai iš Europos niekada nesibaigdavo šiame oro uoste, nes jo leidimosi takai yra per trumpi tokiems dideliems lėktuvams.
Filmo pabaigoje, kai FTB agentas Karlas Hanratis pasakoja savo komandai apie sukčiavimu įtariamą asmenį, ant šalia jo esančios lentos, kairės pusės viršuje, matosi užrašas “Steven and Tom’s 4th project”.
Filmą “Pagauk, jei gali” žiūrėkite kino teatruose.
BF