Jessica Chastain savo, kaip aktorės, karjerą pradėjo seriale „Ligoninės priimamasis“, vėliau gavo vaidmenį ne mažiau populiariose „Įstatymas ir tvarka“ serijose. Į didžiuosius ekranus ji papuolė su juosta „Skola“, o šiemet kritikus nustebino suvaidinusi jų išliaupsintame, Kanų kino festivalio pagrindinį prizą pelniusiame, filme „Gyvenimo medis“. Už šį vaidmenį 30‒metei J. Chastain net prognozuojamas Oskaras.
Pasakodama apie bendradarbiavimą su žymiuoju dramos „Gyvenimo medis“ kūrėju Terrence'u Malicku, moteris neslepia: šis žmogus išmokė daugiau, nei jos tėvai. „Jis ‒ geriausias mano pažįstamas mokytojas. Dabar stengiuosi vadovautis šio ypatingo žmogaus gyvenimo tiesomis, nieko neplanuoti ir tiesiog leisti gyvenimui eiti savo vaga. Darbas su Terrence'u mane pakeitė, tapau asmenybe“, ‒ pasakoja J. Chastain.
Vaidina šiltą šeimos moterį
Filmas „Gyvenimo medis“ pasakoja istoriją apie architektą Džeką (akt. Seanas Pennas), kuris turi viską, ko širdis trokšta: stulbinančią karjerą, pinigų, rūpestingą žmoną. Bet jis nesijaučia laimingas ir neranda stabilumo savo šeimoje. Vieną rytą prabudęs iš sapno vyras prisiminimuose grįžta į vaikystę. Džekas negali pamiršti skausmingo išsiskyrimo su griežtos disciplinos reikalavusiu Tėvu (akt. Bradas Pittas).
Dėl pašlijusių santykių ir nuolatinių konfliktų jis nusprendė palikti namus ir nutraukti ryšius su šeima, bet dabar, po daugelio metų, išdrįso paskambinti ir pasikalbėti. Jo atmintyje amžinai gyvas ir jaunas išlieka jaunesnis brolis R. L., kuris neaiškiomis aplinkybėmis pasitraukė iš gyvenimo ir išėjo į Amžinybę sulaukęs vos 19 metų. Telegrama pasiekusi tragiška žinia sukrėtė O'Brajenų šeimą, o ypač nuoširdžią, šiltą, atlaidžią Mamą (akt. Jessica Chastain).
Neapykantą ir meilę artimai pažinusio Džeko prisiminimai grįžta į šviesią praeitį. Trys berniukai buvo skirtingai auklėjami angeliškos Mamos ir brutalaus Tėvo, kurie stipriai mylėjo savo vaikus. Jie visi dar turės galimybę susitikti. Vieną gražų vakarą. Anapus. Amžinybėje.
Netiesioginės struktūros filme įdomiai susimaišo praeitis, dabartis ir ateitis, o daug svarbių minčių apie Visatos paslaptis, gyvenimo prasmę ir asmeninius išgyvenimus pateikiama užkadriniuose monologuose. Režisierius sąžiningai bendrauja su žiūrovu magiškais vaizdais, poetiškomis metaforomis ir prasmingais klausimais, skambant ištraukoms iš kompozitorių Couperino, Berliozo, Brahmso Mahlerio, Bacho operų bei stulbinančiai prancūzo Alexandre'o Desplat muzikai.
Filme ‒ ir T.Malicko gyvenimo faktai
Filosofinis gilus ir ilgai lauktas amerikiečių kino poeto T. Malicko („Plona raudona linija“, „Naujasis pasaulis“, „Rojaus dienos“) filmas jautriai nagrinėja kertines šeimos vertybes, tėvų ir vaikų konfliktus, žmogaus brandą nuo gimimo iki mirties ir santykį su Dievu. Daugiau nei 30 metų puoselėjęs ir tobulinęs idėją epinei dramai režisierius papildė asmeninio gyvenimo faktais (audringi santykiai su tėvu, gyvenimas su trejais broliais, nusižudžiusio 19‒mečio brolio mirtis) ir neatpasakojamo grožio kosminės odisėjos simfonija, vaizdingai iliustruojančia mums žinomo pasaulio susiformavimą ir gyvybės Žemėje atsiradimą.
Bent 6 metus gamyboje užtrukęs filmas debiutavo 2011 m. Kanų festivalio konkursinėje programoje ir pelnytai nuskynė „Auksinės palmės šakelę“. Kino kritikų asociacija „Fipresci“ nepamirštamąjį „Gyvenimo medį“ išrinko geriausiu 2011 metų filmu ir San Sebastjano kino festivalio atidarymo ceremonijoje garsusis Rusijos kino kritikas Andrejus Plachovas įteikė specialųjį prizą.
Spalio 21 dieną šio filmo premjera įvyks ir mūsų šalies kino teatruose. O kol kas bent akies krašteliu į ypatingą pasakojimą, taip sužavėjusį svarbiausių kino festivalių komisijas ir viso pasaulio žiūrovus, galime pažvelgti filmo anonse: