Projektas, kurio idėja kilo pasaulyje žinomam tiltų projektuotojui Tung-Yeng Linui ir buvo vykdomas 30 metų. Tilto ilgis apie 80 km. Jis turėtų remtis į 220 atramų. Kai kurių iš jų aukštis būtų lygus 40 aukštų namui. Aštuonetą mėnesių metuose sąsiauris sukaustomas ledo. Temperatūra siekia iki 60ºC šalčio. Be to reikėjo atsižvelgti, kad įgyvendinant projektą reikės pastatyti tūkstančius kilometrų kelių ir geležinkelių. Visų jungiančių kelių kaina būtų 3–4 kartus didesnė negu paties tilto kaina. Manoma, kad suma turėtų viršyti 100 mlrd. dolerių.
Rengiant projektą buvo įvertinta žinomiausių pasaulyje tiltų statybos patirtis.
JAV, netoli Naujojo Orleano pastatytas apie 40 km ilgio tiltas, statybos sąlygos čia buvo nepalyginamos su Beringo sąsiauriu. Šiaurės Kanadoje tarp Princo Eduardo salos ir žemyno pastatytas 12 km ilgio Konfederacijos tiltas per užšalančią įlanką. Pavasarį pajudėjus ledams iškyla pavojus tilto atramoms. Čia buvo įgyvendintas sprendimas pasinaudoti ledlaužio principu (laivas lipa ant ledo ir taip jį laužo). Tilto atramų apatinė dalis padaryta kūginė – šiuo atveju ledas slinkdamas lipa kūginiu paviršiumi ir lūžta.
Dar vienas pvz., Rio – Antirio tiltas tarp Graikijos žemyninės dalies ir Peloponeso. Šiam statiniui svarbu atsilaikyti žemės drebėjimų iššūkiams. Šioje zonoje 1995 metais įvyko 6,5 balų pagal Richterio skalę žemės drebėjimas. Todėl statybai panaudotos ypatingai galingos atramos sveriančios po 60 tūkstančių tonų. Jūros dugne kiekvienos atramos pamatui sukalta po 150 metalinių polių.
Tilto per Beringo sąsiaurį statybos laukia kelis kart didesni iššūkiai. Manoma, kad jo statyba atvertų dideles ekonomines galimybes, nes Sibiro žemės gelmėse didžiulės naftos, dujų ir kitų iškasenų atsargos, kurių realizavimas sustiprintų Rusijos ekonomiką, sujungtų Azijos ir Amerikos sausumos kelius bei skatintų viso pasaulio ekonomikos plėtrą.
Jeigu pavyktų pastatyti tokį tiltą, būtų galima galvoti ir apie tolesnį milžinišką projektą, kurį pasiūlė Rusiją - statyti „supergreitkelį“, kuris sujungtų Londoną, Maskvą ir Niujorką.
Filmo scenarijus: ED Fields, Alan Lindgren
Filmo pavadinimas rusų kalba: Derzkie projekty. Most čerez Beringov proliv
Filmo pavadinimas anglų kalba: Bridging The Bering Strait - Megastructures Documentary
Filmo trukmė: 47 min.
Žanras: dokumentiniai filmai, 2013 m.