Pranašas Mahometas pakelia kruviną kardą ir emocingai pareiškia, kad „visi netikintieji – neteisūs“. Tokia yra paskutinė karikatūrinė dviejų valandų trukmės filmo „Musulmonų nekaltumas“ („Innocense of Muslims“) scena. 13 minučių trukmės filmo ištrauką 2011 metų birželio 12 dieną į „YouTube“ įkėlė nežinomasis, pasivadinęs Samu Bacile.
Filme viskas yra tyčia padaryta dirbtinai: specialus pagrindinio vaidmens atlikėjo diletantiškumas, „chaltūrinis“ filmavimas ir netgi netikri dykumų vaizdai fone. Visa kita – taip pat verta pajuokos: prastai nufilmuotų, apgailėtinai suvaidintų ir tarpusavyje nesusijusių scenų mišrainė. Šie bet kaip sulipdyti kadrai vaizduoja musulmonų pranašą kaip nerangų kvailį, kuris kreipiasi į išmintingą senolį, prašydamas parašyti jam šventą knygą, minčių pasisėmus iš Toros ir Biblijos.
Kita vertus, kas žiūrėjo visą filmą „Musulmonų nekaltumą“? Pasak S. Bacile, su kuriuo „Associated Press“ susisiekė telefonu, visą filmo versiją vakarinio seanso metu viename iš holivudinių kino teatrų žiūrėjo beveik tuščia salė. S. Bacile, jeigu tai yra tikrasis jo vardas, prisistatė kaliforniečiu. Skirtingais duomenimis, jam gali būti nuo 52 iki 56 metų. Pasak įvairių šaltinių, šis „žydas“ dabar slapstosi dėl pavojaus jo gyvybei.
Manoma, kad šiam žmogui pavyko įtikinti „žydus-rėmėjus“ paskirti jam apie 5 milijonus dolerių filmuoti šiai juostai. Iš viso filmavimuose, kurie truko tris mėnesius, dalyvavo 65 aktoriai ir 45 kiti ekspertai.
Kol tolimesnės pagrįstos informacijos trūksta, atsiranda vis daugiau nerišlių pareiškimų, maždaug tokių, koks yra pats filmas: „Islamas – vėžys. Tai yra politinis, o ne religinis filmas. Tai amerikietiška juosta, kurios tikslas – ne smūgis musulmonams, o pademonstruoti griaunančią ideologiją, kokia yra islamas.“
Konsultantas Steve'as Kleinas siekė atkalbėti S. Bacile, kad šis nebaigtų filmo: „Įspėjau, kad jis gali tapti nauju Theo Van Goghu.“ 2004 metais šis olandų režisierius žuvo Amsterdame nuo islamo aktyvisto rankos. Internete pasirodžiusi „Musulmonų nekaltumo“ ištrauka šiuo metu ir toliau renka peržiūras, kurių iki šiol buvo visai nedaug. Tačiau tų keliasdešimt tūkstančių peržiūrų pakako, kad Egipto žiniasklaida sukeltų neįtikėtiną triukšmą. Ar tokia reakcija adekvati ir reikalinga?
Antradienį skandalingasis pastorius Terry Jones, kuris 2011 metais prieš kamerų objektyvus viešai sudegino Koraną, sukeldamas kruvinų protestų bangą Afganistane, pareiškė, kad parodys filmą savo bažnyčioje. Ar to reikia?