Tokio projekto įgyvendinimas tiesiogiai konkuruotų su Eurolyga.
NBA jau ne kartą išreiškė susidomėjimą plėtra Europoje, o A.Zagklis patvirtino, kad šis noras išlieka aiškus. Tuo pačiu metu FIBA tęsia derybas su dabartine Eurolygos valdymo kompanija.
„Mes bandėme suvienyti visus, – sakė Zagklis. – To padaryti nepavyko. Tad mūsų darbas – toliau palaikyti rimtą dialogą su savo partneriais iš NBA.“
Jis taip pat pabrėžė svarbą apsaugoti Europos krepšinio sistemą: „Mes norime, kad mūsų sportas augtų, tačiau tuo pačiu norime apsaugoti mūsų ekosistemos pamatus. Turime labai gerai išvystytą nacionalinių lygų sistemą, kuri remiasi beveik 500–600 klubų darbu. Būtent ši piramidė sukūrė dabartinį krepšinio lygį Europoje“.
Šiuo metu Eurolyga vienija 18 komandų, iš kurių 13 turi ilgalaikes licencijas ir yra lygos akcininkės. Tačiau šios licencijos galioja tik iki 2025–2026 m. sezono pabaigos, o klubai dar nepasirašė naujų susitarimų dėl tolimesnio dalyvavimo.
NBA komisaro A.Silverio teigimu, Europos klubų jaunimo ugdymo programos geriau rengia žaidėjus profesionalų karjerai nei JAV vystoma AAU sistema.
A.Silveris lankysis Europoje jau kitą mėnesį, kai NBA suorganizuos dvejas rungtynes Paryžiuje tarp San Antonijaus „Spurs“ ir Indianos „Pacers“. Šis vizitas gali sustiprinti ryšius ir paspartinti galimus sprendimus dėl NBA plėtros į Europos rinką.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!