Festivalio „garso galerijų“ panoramoje šįkart pristatomi muzikinio veiksmo ir eksperimentinio šokio spektakliai, nauji audiovizualinio meno projektai, teatralizuotas džiazo atlikėjų performansas, unikalių, kompiuteriu valdomų muzikos instrumentų koncertas ir netgi specialiai festivaliui sukurtas muzikinis meninės dokumentikos filmas.
Pirmojoje festivalio galerijoje „Garsų knygos“ (balandžio 22 d., Vilniaus mažasis teatras) bus pristatytas naujas Antano Kučinsko veikalas – teatralizuotas muzikinis kūrinys „Apie žvėris ir žmones“ (režisierė Birutė Mar) pagal Kristijono Donelaičio pasakėčias. Anot kompozitoriaus, žanriškai šis kūrinys galėtų būti vadinamas muzikėčiomis – muzikinėmis pasakėčiomis, kurias atliks ne tik nedidelis muzikantų ansamblis, bet ir aktorius (Andrius Bialobžeskis), savo monologais įgarsinsiąs kiekvienos pasakėčios moralus.
To paties vakaro antrasis renginys – kompozitoriaus Antano Jasenkos ir choreografės Birutės Letukaitės bei šokio teatro „Aura“ šokio spektaklis „Padaryk iš manęs jungiklį“ (balandžio 22 d., Menų spaustuvė), neatsitiktinai paantraštėje apibūdintas kaip garso-kūno-technologinis vibravimas. Vienas iš neįprastų, bet labai svarbių šio kūrinio objektų – specialus technologinis prietaisas (autorius Mindaugas Badokas), sukurtas dirbant IRCAM, Pompidou centre.
Dar vieną neįprastą teatro veikalą bus galima pamatyti balandžio 26 d. Šiuolaikinio meno centre. „Stalo teatro“ įkūrėjos Saulė Degutytė ir Snieguolė Dikčiūtė, kartu su kūno judesio terapijos specialiste, taiči trenere Raima Drąsutyte, parengė unikalų veiksmo muzikos ir ebru tapybos spektaklį-patyrimą „Pievos“. Jame trys menininkės dalijasi savo gyvenimo istorijomis, patirtomis emocijomis ir jausmais, pasitelkdamos meno terapijos priemones – muzikos improvizaciją, spalvų liejimą, į garsą reaguojančią judesio plastiką. Muzikinė medžiaga šiame spektaklyje įgarsinama elektriniu smuiku ir termenvoksu.
„E-garsų teatru“ pavadinta ir dar viena šių metų „Jaunos muzikos“ festivalio galerija. Balandžio 23 d. Vilniaus mažajame teatre perkusininkas Arkadijus Gotesmanas, pasitelkęs į pagalbą džiazo atlikėjus – klavišininką Dmitrijų Golovanovą ir trimitininką Byroną Walenną, o taip pat videomenininkę Aureliją Maknytę (VJ Makaura) bei rašytoją Rolandą Rastauską (RoRa), pristatys savąją teatralizuotą viziją „IV veiksmas“. Džiazo meistrų apsuptyje RoRa dekonstruos savo teatrinių opusų fragmentus, siųsdamas šaukinius į Mažojo teatro salės erdvę ir joje besidriekiančią muzikantų ir klausytojų vaizduotės visatą.
Gal ne tiek teatru, kiek audiovizualiniu performansu galima būtų pavadinti ir Mariaus Salyno kūrinį „Oracle in 60“ vaizdui, elektronikai ir trims aktoriams (Juozas Budraitis, Vytautas Rumšas ir Eglė Mikulionytė), kuris bus parodytas balandžio 24 d. Vilniaus mažajame teatre. Tai, kas domina autorių – teatro dekonstravimas, gebėjimas perorganizuoti į naujas formas, o tuo pačiu ir visa ko laikinumas – atsispindės ir šiame kūrinyje kaip bandymas sukurti naujai alsuojantį organizmą, pasiūtą iš teatre išmargintų skiaučių ir gyvenantį vos vieną valandą.
Vėlyvasis balandžio 26 d. renginys Šiuolaikinio meno centre pakvies į videomenininko Džiugo Katino filmo „Sapnai“ premjerą. Šio muzikinės meninės dokumentikos filmo centre – pokalbiai apie sapnus ir (pa)sąmonės procesus su ryškiais Lietuvos teatro kompozitoriais – Vidmantu Bartuliu, Algirdu Martinaičiu, Faustu Latėnu, Antanu Jasenka ir Giedriumi Puskunigiu. Pokalbiai apie tai, kaip sapnas, realybė ir muzika susipina netradicinėje aplinkoje išnyrančiose muzikinėse vizijose.
Paskutinis festivalio koncertas (balandžio 27 d., Šiuolaikinio meno centras) bus skirtas savotiškam elektroninių garsų teatrui, kuriamam vokiečių ir lenkų menininkų dueto „gamut inc“ (Marion Wörle ir Maciejus Sledzickis). Jų tikslas – patyrinėti elektroninės ir instrumentinės muzikos sąveiką, o jie tai daro konstruodami kompiuteriu valdomas muzikines mašinas-instrumentus, kurių prototipai – senieji muzikos instrumentai. „Jaunos muzikos“ festivalyje „gamut inc“ ketina pristatyti kompoziciją, kurioje naudojami instrumentai, valdomi oro (physharmonica p2), plaktukų (carillon c3) ir magnetų (bowjo b1). Atsižvelgiant į erdvės būseną, pasirodymo metu garsinė medžiaga bus formuojama kaip audinys iš realių garsų šaltinių ir elektroninių atgarsių.
Lietuvos kompozitorių sąjungos organizuojamas festivalis „Jauna muzika. Garso galerija 2014“ vyksta balandžio 22–27 dienomis Vilniaus mažajame teatre, Šiuolaikinio meno centre ir Menų spaustuvėje. Festivalį remia Lietuvos kultūros taryba.