Vandens stichija pakankamai stipri, o jos energija gali būti tiek naudinga, tiek ir pavojinga. Taigi vandens (ar jo šaltinių) vieta namuose ar šalia jo turi įtaką jo gyventojams.
Pagal fengšui vanduo gali turėti dvi hipostazes: stichija in ir stichija jan. Priklausomai nuo to, ji gali būti rami ir tyli (in) – nejudantis vanduo, tarkim ežeras ar vandens telkinys su lelijomis; arba judantis, kunkuliuojantis, pilnas gyvybinės energijos (jan) – pavyzdžiui, fontanas, akvariumas ar upė. Vandens stichiją namuose gali simbolizuoti ir vazos (ar kiti indai) su vandeniu, fontanėliai, akvariumai, įvairūs įrenginiai (tarkim, aušintuvai), paveikslai su žuvimis ir vandeniu, taip pat mėlyna ir violetinė spalvos. Čia taip pat yra būtina in ir jan harmonija, kaip ir visur gamtoje.
Jei jūs gyvenate užmiestyje, nepatartina savo sklype įrenginėti stambų dirbtinį tvenkinį ar kitokį vandens objektą (baseiną, fontaną), nepasitarus su specialistu. Jei jį įrengsite neteisingai, sėkmė ir pinigai simboliškai ištekės iš jūsų namų. Ir atvirkščiai: teisingai įrengtas vandens simbolis prišauks jums sėkmę ir turtus.
„Teisingas“ vanduo:
Vandens šaltiniai, įrengti teisingoje vietoje šeimininkams prišauks klestėjimą ir gerovę. Taigi, vanduo:
šiaurės vakaruose – stiprina situaciją, susijusią su nekilnojamuoju turtu, finansais;
pietryčiuose – aktyvuoja sėkmę kelionėse, suteikia išminties;
šiaurėje – stiprina sėkmę finansinėse investicijose, padeda bendraujant su partneriais, garantuoja karjerą. O 2011 metais vanduo šiaurėje dar ir neutralizuos šių metų pykčio skriejančią žvaigždę, esančią būtent šiame sektoriuje – netgi banaliausias indas su vandeniu „nuplaus“ visus pykčius;
rytuose – pritraukia gerąsias permainas, padeda siekti sėkmės, ypač palanku čia statyti vandenį kūrybiniams žmonėms. (Dėmesio! 2011 m. pietuose atsiras skriejanti žalinga žvaigždė, todėl rekomenduojama vengti vandens šiame sektoriuje).
Tabu, susiję su vandeniu
Vandens (ypač akvariumo, dirbtinių krioklių, sanitarinių mazgų ir virtuvės) jokiais būdais negali būti:
pietuose;
šiaurės rytuose;
vakaruose;
šiaurės vakaruose.
Taip pat vandeniui visiškai netinkama vieta miegamajame – bet kokiu pavidalu, netgi su vandens paveikslu. Tai gali privesti prie santykių iširimo (ir nebandykite to!). Be to, namuose nekabinkite paveikslų, kuriuose yra pavaizduota audra ar skęstantis laivas. O štai gražūs laivai ir jų maketai – nuteikia palankiai: pastatyti taip, lyg plauktų į namus, jie atneš sėkmę piniguose.
Negatyvo neutralizacija
Vis dėl to, jei nors viename iš nepalankių sektorių yra vanduo (tarkim sanitarinis mazgas), tuomet grindys ir sienos turi būti išklotos gamtiniu akmeniu. Jei tai neįmanoma, tuomet po vonia padėkite keletą akmenų, kurie neutralizuotų vandens stichiją žemės energija. O štai virtuvės šiaurės vakaruose ir vakaruose negali būti jokiais būdais. Jei vis dėl to nėra galimybių jos perkelti į kitą vietą, tuomet maksimaliai sustiprinkite palankias zonas! Jei dar turite pasirinkimo galimybę, stenkitės vonios kambarį įrenginėti pietryčiuose arba pietvakariuose, taip pat tinka namo centras.
Pagal fengšui būtent šitie sektoriai namuose asocijuojasi su sėkme, turtu, meile ir gerove. O kadangi vonios kambaryje karaliauja vanduo, tai yra rizika, kad jis ištekės su visa jūsų gyvenimo gerove. Tačiau jei jau taip atsitiko, kad vonia yra nepalankioje vietoje, stenkitės, kai nesinaudojate, uždarinėti jos duris, kaip ir unitazo dangtį. Ir būtinai sandariai užsukite vandens čiaupus. Dėmesingai stebėkite santechnikos būklę namuose (čiaupų, unitazo, vamzdžių nesandarumas taip pat reiškia pinigų „išėjimą“ iš namų). Jokiais būdais nekabinkite veidrodžio vonioje taip, kad jame matytųsi unitazas – tokiu būdu visas negatyvas dvigubinasi, nuplaudamas pozityvą. Taip pat palankus ženklas – aprišti raudonais raišteliais ar kaspinais vonios vamzdžius, siekiant neutralizuoti negatyvą. Vonioje turi būti ideali tvarka – tai vienas iš pagrindinių fengšui reikalavimų, taip pat čia turi visada gerai kvepėti – naudokite aromatizatorius.
Akvariumas namie
Jei nusprendėte įsigyti akvariumą, pastatykite jį pietryčiuose (tik ne miegamajame ir ne šalia židinio!). Šalia jo tinkama laikyti biuro reikmenis (beje, metalas, pagal penkių elementų teoriją, gimdo vandenį). Stebėkite, kad vanduo akvariume būtų pastoviai švarus. Jei norite pagerinti savo gyvenimą, apgyvendinkite akvariume devynias žuvytes: aštuonias auksines ir vieną – juodą.
Vanduo – gydytojas
Vanduo ypač geras informacijos ir energijos laidininkas. Todėl reguliariai drėgnai valykite namus. Šiek tiek į vandenį įberkite druskos – kartu su sūdytu vandeniu dings nereikalingas pavydas ir smulkūs nesutarimai. Tai vienas iš stipriausių jūsų namų apsaugos metodų. O jei lankėte ligonį ar buvote kokioje nemalonioje įstaigoje (dažniausiai tai ligoninė, teismas, policija, kalėjimas), grįžę išsimaudykite sūdytame vandenyje, kad išsivalytumėte savo energetiką.
Fengšui vandens simboliai
Vandenis simboliai gali būti įvairūs – tai ne tik pats vanduo ar jo šaltinis (vazoje, inde, baseine, vandens rezervuare), bet ir viskas, kas asocijuojasi su vandeniu (pavyzdžiui, paveikslai su bet kokiu vandens peizažu, žuvų, krioklių, fontanų atvaizdavimas). Taip pat tinka stiklas, stikliniai daiktai ir veidrodžiai. Vandens elementą taip pat simbolizuoja mėlyna ir juoda spalvos, bet kokios banguotos linijos ir formos, įlinkimai. Gerai būtų turėti šiaurinėje namų dalyje kinietišką pano arba paveikslą, vaizduojantį karpius – tai atneša ne tik pinigus ir sėkmę, bet ir gerovę bei džiaugsmą.
Auksinė sėkmės žuvelė
Manoma, kad neįtikėtiną finansinę sėkmę atneša žuvis arovana (be to, tai viena seniausių žuvų žemėje). Nors ji nėra tokia simpatiška, tačiau ši žuvis yra neginčijamas fengšui gausumo simbolis. Todėl įsigyti tokią „auksinę“ žuvelę namuose būtų naudinga. Tačiau atsiminkite: ši egzotinė žuvis valgo tik gyvą žuvį, tad laikyti ją namuose yra itin sudėtinga ir ne taip pigu.