O moterų kūnai labai įvairūs. Ypač krūtys. Tik ne visiems tai aišku, sako feministės. Todėl keliasdešimt bendraminčių nusprendė sostinės senamiesčio širdyje paaiškinti nesusipratėliams, kaip atrodo moters krūtys. Kad visiems būtų dar aiškiau – sukūrė ir dainą apie krūtis.
Moterys paaiškina, kad įvairūs būna ir moterų lytiniai organai.
„Matot, vyrai patys sau kažkada išsikėlė labai didelius reikalavimus, kad falas turi būti didelis ir stovėti, išsikėlė kaip pagrindinį moterų poreikį. Kas nėra tiesa. Nemažai moterų bijo didelio falo“, – sako protesto dalyvės.
Protesto dalyvės pasakoja, iš kur visuomenėje kyla stigmos apie moterų kūnus. Esą dažniausiai jas kuria patys vyrai:
„Turėtume mažiau komentuoti vienas kito kūnus. Mažiau komentuoti kitų žmonių pasirinkimus. Mažiau komentuoti, kas yra gražios šukuosenos, kas yra tinkamas arba netinkamas. Tiesiog leisti žmonėms būti tokiais, kokiais jie pasirenka būti.“
„Matuoja pagal savo rankos dydį, esu girdėjusi delninukai, tai čia labai gerai. Tai labai gaila man tų vyrų tada.“
Pasisako ir Užkalnis
„Įsivaizduokite, vyrai skundžiasi, kad moterys paniekinamai kalbėjo apie pimpalus. Ir kažkieno pimpalas buvo pavadintas per mažu ir jisai dabar sakys, kad tai diskriminacija. Ir reikia, kad dabar valstybė ar visuomenė imtųsi kažkokių priemonių“, – sako rašytojas Andrius Užkalnis.
Pasaulyje vyrauja judėjimas „Free the nipple“, kuris skatina moteris išsilaisvinti iš liemenėlių. Judėjimas įsišaknija ir Lietuvoje, aišku, gal ne taip plačiai, kaip vakaruose.
„Vyrai su nemažom krūtim ir be liemenėlių leidžia sau vaikščioti kiemuose, kartais po parduotuves. Kodėl aš negaliu, man tai draudžiama, o jiems tai ne“, – teigia moteris.
„Man atrodo kuo daugiau – tuo linksmiau. Raskite man vyrą, kuris būtų nepatenkintas tokiais dalykais. Nežinau, gal ir yra“, – tvirtina rašytojas Andrius Užkalnis.
Praplėsti akiratį atvyko ir Vilniaus „betmenas“
Praplėsti, kaip pats sako, akiratį apie moterų krūtis atvyko ir Vilniaus „betmenas“. „Betmenas“ su moterims sako elgiasi pagarbiai ir vertina natūralias krūtis.
„Ką dievas davė, tą ir turi turėti. O ne kaip darosi operacijas, kaip Zvonkė ar dar kažkas. Kokią davė, tokią ir turi krūtį turėti. Ir viskas“, – pasisako Vilniaus „Betmenas“ Renatas Kačinauskas.
Pasak moterų teisių gynėjų, moterų padėtis per pastarąjį dešimtmetį pablogėjo:
„Lietuvos moterys yra geriausiai išsilavinusios Europos Sąjungoje. Ir jeigu jos gauna žymiai mažesnį atlygį už vyrų. Ir jei tas jų išsilavinimas nekuria joms pačioms pridėtinės vertės, tai yra kažkas negerai su pačia valstybe.“
„Jeigu mes pradėsime išvedinėti vidurkius, tai, be abejo, bet tą patį, beje, galim pasakyti ir vyrams. Jeigu tavęs netekina atlyginimas, tai tu nedirbk to darbo.“
Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.