• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mūsų planeta kupina grožio, kurį tiesiog sunku apsakyti. Kiekviena šalis išsiskiria tik tam regionui būdingais bruožais, kurie dažnai užima lankytojų kvapą. Toliau mes pateikiame nuostabiausius pasaulio geologinius stebuklus.

REKLAMA
REKLAMA

Antilopės kanjonas, Arizona, JAV

Antilopės k. (nuotr. Organizatorių)Antilopės k. (nuotr. via mediadump.com )

Antilopės kanjonas yra vienas iš gražiausių pasaulio kanjonų. Iš tiesų kanjonas vadinasi Tse bighanilini in Navaho, kas reiškia „vieta, kur vanduo teka po uola“. Antilopės kanjoną suformavo uolienų erozija, vanduo ir smėlis nuglaistė kampus. Motina gamta iš tiesų yra nuostabi menininkė.

REKLAMA

Pamukalė, Turkija

 

Turkija (nuotr. Organizatorių)Turkija (nuotr. via mediadump.com )

Šios stulbinančios vandens terasos yra Turkijoje. Jas sudaro mineralas, pavadinimu travertinas, kuris susidaro, kuomet kalcio karbonatai nusėda šiltų srovių vandens dugne. Galiausiai susidaro nuostabios terasos, virš kurių teka šiltas vanduo.

Bangos uola, Arizona, JAV

 

Arizona (nuotr. Organizatorių)Arizona (nuotr. via mediadump.com )

Labiausiai stulbina šios uolos spalvos. Susiformavusi Juros periodo metu (prieš 190 milijonų metų), tarsi paveikslas, Bangos uola leidžia paganyti akis kiekvienam lankytojui.

REKLAMA
REKLAMA

Fantazijų urvas, Bermudų salos

 

Fantastika (nuotr. Organizatorių)Fantastika (nuotr. via mediadump.com)

Daugelis žino Bermudų salų Kristalų urvą, bet tik retas yra girdėjęs apie Fantazijų urvą. Pastarasis dar ir gilesnis – iš viso galima nusileisti 88 pakopomis žemyn. Papuoštas nauju apšvietimu, šis urvas lankytojams duris atvėrė tik 2001 metais.

Šokolado kalvos, Filipinai

 

Šokolado kalvagūbriai (nuotr. Organizatorių)Šokolado kalvagūbriai (nuotr. via mediadump.com)

Sausuoju metų laiku šios Šokolado kalvos primena „Hershey“ saldainius. Erozijos sukurtas jūros kalkakmenio kalvas sudaro fosilijos, seni koralai ir moliuskai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akmenų miškas, Madagaskaras

 

Miškas (nuotr. Organizatorių) Miškas (nuotr. via mediadump.com )

Tsingy de Bemaraha nacionalinis parkas dar yra žinomas kaip Akmenų miškas. Šis miškas yra daugelio nykstančių gyvūnų rūšių namai. Kaip ir dažniausiai, vietinis pavadinimas puikiai nusako vietovę – „vieta, kurioje negali vaikščioti basas“. Šiuos karsto darinius sudarė erozija – tiek horizontaliai, tiek vertikaliai – sukurdama nuostabų ir mistišką „mišką“.

REKLAMA

Gigantų kristalinė uola, Meksika

 

Meksikos grožis (nuotr. Organizatorių)Meksikos grožis (nuotr. via mediadump.com)

 

Šioje uoloje buvo aptikti didžiausi kada nors rasti selenito kristalai. Gigantų uoloje labai karšta, nes po ja yra magma ir būtent jos įkaitintas vanduo kažkada buvo užpildęs visą uolą. Dėl to susiformavo kristalai. Dėl karščio ir drėgmės mokslininkai uoloje gali praleisti ne daugiau nei 10 minučių, todėl vargu ar artimiausioje ateityje čia galės patekti nors vienas turistas.

REKLAMA

Mėlynasis urvas, Italija

 

Urvas (nuotr. Organizatorių)Urvas (nuotr. via mediadump.com)

 

Mėlynojo Grotto urvas stebina lankytojus nuostabia mėlyna spalva dėl dviejų atskirų šviesos šaltinių. Vienas šaltinis yra mažas plyšys, kuris matosi nuotraukoje. Kitas – žymiai didesnis, esantis po vandeniu. Žinoma, antrajam plyšiui žymiai sunkiau apšviesti urvą, tačiau skirtumą lemia jo dydis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sacharos akis, Mauritanija

Mauritanijos grožis (nuotr. Organizatorių)Mauritanijos grožis  (nuotr. via mediadump.com)

Dar žinoma kaip Richato struktūra, Sacharos akis pirmą kartą buvo pastebėta astronautų. Erdvėlaiviai dar ir dabar naudoja 50 kilometrų skersmens Sacharos akį, kad nustatytų savo poziciją. Mokslininkai tiki, jog tai yra simetrinis iškilimas, kuris susidarė, kuomet kietas kvarcas iškilo virš minkštesnės uolienos.

REKLAMA

Salar de Uyuni, Bolivija

 

Brazilija (nuotr. Organizatorių)Brazilija (nuotr. via mediadump.com)

Salar de Uyuni yra Bolivijos Anduose ir yra didžiausia pasaulyje druskos lyguma. Mokslininkai nustatė, jog šiame išdžiūvusiame ežere yra saugoma 50–70 % pasaulio ličio atsargų. Vis dėlto, vieta garsėja ne dėl šios priežasties. Lietaus sezono metu čia susidaro didžiausias pasaulio veidrodis – eidamas po kojomis matai debesis ir gali pasijusti, tarsi vaikščiotum danguje. Nors tai ir atoki vieta, vis dėlto čia kasmet pasirodo daugybė turistų.

V. Karimovas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų