Belgrade (Serbija) sekmadienį baigėsi pasaulio uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatas. Jį dar vienu fenomenaliu savo pasirodymu vainikavo 22-ejų švedas Armandas Duplantis.

Prieš dvi savaites A.Duplantis šuoliuose su kartimi įveikė 6,19 m aukštį ir pagerino 2020 m. paties pasiektą pasaulio rekordą (6,18 m). Sekmadienį švedas įrodė, kad tai jam – ne riba. A.Duplantis auksą užsitikrino įveikęs 6,05 m aukštį pirmu mėginimu ir tada paprašė kartelę pakelti į 6,20 m aukštį. Pirmi du bandymai buvo nesėkmingi, o trečiuoju A.Duplantis pasiekė savo.

Pirmą kartą pasaulio uždarų patalpų čempionu tapęs A.Duplantis 5-ą kartą gerino pasaulio rekordą. 4 kartus rekordus jis gerino uždarose patalpose ir sykį – stadione (6,15 m).

Sidabrą laimėjo Pietų Amerikos uždarų patalpų rekordą pasiekęs brazilas Thiago Brazas (5,95 m), bronzą – amerikietis Christopheris Nilsenas (5,90).

Vyrų 60 m barjeriniame bėgime sau priklausantį pasaulio uždarų patalpų rekordą pusfinalyje pakartojo amerikietis Grantas Holloway (7.29 sek.). Finale jis bėgo kiek lėčiau (7.39), bet ir to užteko auksui. Sidabrą pelnė prancūzas Pascalis Martinot-Lagarde‘as (7.50), bronzą – amerikietis Jarretas Eatonas (7.53).

Beje, pusfinalyje buvo užfiksuotas ir labai retas atvejis. Du sportininkai – britas Davidas Kingas ir japonas Shusei Nomoto – distanciją skirtinguose bėgimuose įveikė per 7.57 sek.

Net ir įtraukus tūkstantąsias sekundės dalis jų laikai buvo vienodi (7.565).

Bendroje įskaitoje jie pasidalino 8-9 vietas, o finalui buvo paruošti 8 takeliai, todėl vienam iš jų vietos finale nebuvo.

Galiausiai nuspręsta traukti burtus – taip buvo išaiškinta, kad į finalą keliauja D.Kingas. Medalių įskaitoje nugalėjo Etiopija (4 aukso, 3 sidabro, 2 bronzos), aplenkusi JAV (3, 7, 9) ir Belgiją (2, 0, 0).