Socialinis tinklas „Facebook“ atskleidė informaciją apie įvairių šalių slaptųjų tarnybų užklausas apie savo vartotojus, pateiktas pirmąjį šių metų pusmetį. Apie tai pranešama oficialiame „Facebook“ tinklaraštyje.
Paskelbti duomenys pirmą kartą atskleidžia bendrą vyriausybių įgaliotų institucijų ir slaptųjų tarnybų „Facebook“ pateiktų užklausų, kurios buvo išnagrinėtos nuo 2013 m. sausio iki liepos, kiekį. Paaiškėjo, kad per 6 mėnesius į „Facebook“ kreipėsi 74 pasaulio šalių teisėsaugos tarnybos, prašydamos suteikti informacijos apie 38 tūkstančius šio socialinio tinklo vartotojų.
Daugiausia jų (apie 12 tūkstančių) buvo gauta iš JAV. Amerikiečių teisėsaugos ir slaptosios tarnybos norėjo gauti informacijos apie daugiau nei 20 tūkstančių „Facebook“ vartotojų. 79 proc. šių prašymų buvo patenkinta.
Daugiau nei 3 000 užklausų „Facebook“ pateikė Indija, kuri pagal šį rodiklį užėmė 2 vietą. Mažiau nei 2 000 užklausų buvo pateikusi D. Britanija, Vokietija ir Italija.
„Facebook“ paskelbti duomenys atskleidžia bendrą statistiką, susijusią ir su kriminaliniais nusikaltimais, ir su nacionaliniu saugumu. Pasak „Facebook“ atstovų, suteiktoje informacijoje paprastai figūruodavo vartotojų IP adresai ir jų paskyrų turinys.
Kiek anksčiau panašią statistiką, kuri tapo itin aktuali po buvusio JAV Nacionalinio saugumo agentūros darbuotojo Edwardo Snowdeno atskleistų elektroninio šnipinėjimo metodų, pristatė „Google“, „Twitter“ ir kitos stambios interneto kompanijos.