F. Hollande'as sakė, kad gerai suvokia, kokie iššūkiai laukia Prancūzijos, įskaitant skolų krizę ir susilpnėjusį ekonomikos augimą.
F. Hollande'as Paryžiaus centre esančiuose Eliziejaus rūmuose buvo prisaikdintas penkerių metų kadencijai. Kadenciją baigiantis Nicolas Sarkozy rūmų kieme paspaudė savo įpėdiniui ranką ir išvyko. Tuomet F. Hollande'as rūmuose dalyvavo uždarame susitikime, kurio metu jam buvo perduoti Prancūzijos branduolinio ginklo aktyvavimo kodai.
F. Hollande'o inauguracija (nuotr. Elta)
Naujasis Prancūzijos lyderis prašė, kad inauguracijos ceremonija būtų kiek įmanoma mažesnė ir į ją pakvietė tik per 60 asmeninių svečių. Jie prisijungė prie 350 ceremonijoje dalyvavusių valstybės pareigūnų. Nei F. Hollande'o, nei jo partnerės Valerie Trierweiler vaikai inauguracijoje nedalyvavo.
Po inauguracijos F. Hollande'as kreipėsi į žmones: „Esame didi tauta. Per savo istoriją Prancūzija įveikė jai pasitaikiusius iššūkius. Kiekvienąkart žmonės triumfavo išlikdami ištikimi patys sau“. Prezidentas pridūrė, kad Prancūzijai teks susitvarkyti su „didžiule skola, sulėtėjusiu augimu, sumažėjusiu konkurencingumu“ ir Europą ištikusia krize.
Tradiciškai po inauguracijos F. Hollande'as atviru automobiliu važiuos Eliziejaus laukų alėja ir padės vainiką prie Nežinomo kareivio kapo, esančio prie Triumfo arkos.
Pirmoji naujojo prezidento pareiga yra paskirti ministrą pirmininką. Manoma, kad juo taps socialistų grupės parlamente lyderis Jeanas-Marcas Ayraultas. Finansų ministru turėtų tapti Michelis Sapinas.
Antradienį po pietų F. Hollande'as Vokietijoje susitiks su A. Merkel, kuri per rinkimus palaikė jo varžovą N. Sarkozy. Pirmadienį Prancūzijos televizijai F. Hollande'as pripažino, kad jo ir A. Merkel nuomonės ne visada sutampa. Jis teigė, kad kartu jie bandys ieškoti gerų kompromisų.