Trečiadienį sužaista dar keturiolika 2013-2014 metų sezono Europos taurės (Eurocup) vyrų krepšinio turnyro trečiojo turo rungtynių, kuriose keturi lietuviai pelnė 55 taškus.

Antrąją pergalę turnyre iškovojo ir į trečiąją vietą C grupėje pakilo Liublianos "Union Olimpija" (Slovėnija) komanda su Deividu Gailiumi, namuose 67:64 (14:14, 16:14, 23:12, 14:24) įveikusi pirmąją nesėkmę patyrusius grupės lyderius Valensijos "Basket" (Ispanija) krepšininkus.

14 taškų prie pergalės prisidėjęs lietuvis rezultatyvumu komandoje nusileido tik Alexui Stephensonui (18 tšk.).

Per 26 su puse žaidimo minutės D. Gailius prametė abu tritaškius, tačiau pataikė 5 dvitaškius iš 6 bei realizavo 4 baudų metimus iš 6. Po krepšiais jis atkovojo 4 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, prarado tris kamuolius bei kartą prasižengė.

Kitose C grupės rungtynėse trečiadienį taip pat antrąją pergalę iškovojo ir Vilerbano ASVEL (Prancūzija) klubas, svečiuose 85:78 (22:19, 29:18, 16:20, 18:21) nugalėjęs Varezės "Cimberio" (Italija) penketuką.

C grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Valensijos "Basket" (Ispanija) 2 1 237:209

2. Vilerbano ASVEL (Prancūzija) 2 1 229:220

3. Liublianos "Union Olimpija" (Slovėnija) 2 1 190:187

4. Ulmo "ratiopharm" (Vokietija) 2 1 238:236

5. Varezės "Cimberio" (Italija) 1 2 214:223

6. Paryžiaus "Levallois" (Prancūzija) 0 3 207:240 Pirmąją pergalę D grupėje iškovojo penktąją vietą užimantis Beno Veikalo ir Donato Zavacko Bonos "Telekom Baskets" (Vokietija) klubas, savo aikštėje 108:104 palaužęs antrąją nesėkmę patyrusios Saragosos CAI (Ispanija) ekipos pranašumą.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidęs B. Veikalas pelnė 19 taškų, sugriebė ir perėmė po 1 kamuolį, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, sykį suklydo bei dukart prasižengė. Per 28 minutes (28:13) jis pataikė 1 tritaškį iš 3, 6 dvitaškius iš 8 bei realizavo 2 baudų metimus iš 3.

D. Zavacko sąskaitoje - 10 taškų, 5 atkovoti kamuoliai, rezultatyvus perdavimas ir klaida. Per 20 su puse aikštelėje praleistos minutės jis pataikė 2 tritaškius iš 4, 1 dvitaškį iš 2 bei realizavo abu baudų metimus.

D grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Gravlino-Diunkerko BCM (Prancūzija) 3 0 224:187

2. Romos "Virtus" (Italija) 2 1 242:222

3. Berlyno "Alba" (Vokietija) 2 1 228:218

4. Saragosos CAI (Ispanija) 1 2 245:235

5. Bonos "Telekom Baskets" (Vokietija) 1 2 239:264

6. Monso Eno "Belfius" (Belgija) 0 3 184:236 Pirmąją nesėkmę G grupėje patyrė bei į ketvirtąją vietą smuktelėjo Ramūno Butauto treniruojamas Rygos VEF (Latvija) klubas su Tomu Delininkaičiu, namuose 73:94 (23:21, 12:26, 20:23, 18:24) pralaimėjęs Haifos "Maccabi" (Izraelis) penketukui.

Lietuvis į svečių krepšį įmetė 12 taškų, perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo bei trissyk prasižengė. Per 17 minučių T. Delininkaitis pataikė 3 tritaškius iš 8 bei realizavo 3 baudų metimus iš 4.

Kitame grupės mače antrąją pergalę iškovojo Bandirmos "Banvit" (Turkija) krepšininkai, namuose 85:61 (22:17, 23:11, 17:17, 23:16) nugalėję Skopjės "MZT Aerodrom" (Makedonija) ekipą.

G grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Kazanės "Unics" (Rusija) 3 0 228:210

2. Bandirmos "Banvit" (Turkija) 2 1 242:193

3. Haifos "Maccabi" (Izraelis) 2 1 247:231

4. Rygos VEF (Latvija) 2 1 220:227

5. Skopjės "MZT Aerodrom" (Makedonija) 0 2 215:251

6. Talino "Kalev-Cramo" (Estija) 0 3 194:234 Antrąją nesėkmę A grupėje patyrė ketvirtojoje vietoje esantis bei Kęstučio Kemzūros treniruojamas Nymburko ČEZ (Čekija) klubas, svečiuose po pratęsimo 74:81 (17:15, 15:15, 13:18, 24:21, 5:12) turėjęs pripažinti Le Mano "Sarthe Basket" (Prancūzija) komandos pranašumą.

Kitų A grupės susitikimų rezultatai:

Zagrebo "Cibona" (Kroatija) - "Artland Dragons" (Vokietija) 77:87 Kantu "Pallacanestro" (Italija) - Ostendės "Telenet" (Belgija) 83:58 A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Kantu "Pallacanestro" (Italija) 3 0 248:209

2. Ostendės "Telenet" (Belgija) 2 1 232:235

3. Le Mano "Sarthe Basket" (Prancūzija) 2 1 224:227

4. Nymburko ČEZ (Čekija) 1 2 241:247

5. Kvakenbriuko "Artland Dragons" (Vokietija) 1 2 242:249

6. Zagrebo "Cibona" (Kroatija) 0 3 229:249 Antrąją pergalę E grupės turnyre iškovojo ketvirtąją vietą užimantys Maskvos srities "Chimki" (Rusija) krepšininkai, kuriuose treniruoja Rimas Kurtinaitis, trečiadienį išvykoje po dviejų pratęsimų 87:80 (21:13, 19:21, 17:18, 11:16, 8:8, 11:4) palaužę Jeruzalės "Hapoel" (Izraelis) penketuko pasipriešinimą.

Kitų E grupės mačų rezultatai:

Izmiro "Pinar Karsiyaka" (Turkija) - "Lucoil Academic" (Bulgarija) 84:69 Aleksandrovaco "Igokea" (Bosnija) - "CSU Asesoft" (Rumunija) 77:84 E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Izmiro "Pinar Karsiyaka" (Turkija) 3 0 254:201

2. Jeruzalės "Hapoel" (Izraelis) 2 1 238:230

3. Ploješčio "CSU Asesoft" (Rumunija) 2 1 253:246

4. Maskvos srities "Chimki" (Rusija) 2 1 261:256

5. Sofijos "Lucoil Academic" (Bulgarija) 0 3 224:253

6. Aleksandrovaco "Igokea" (Bosnija) 0 3 204:248 Kitų antradienį vykusių susitikimų rezultatai ir grupių turnyrų lentelės:

B grupė - Oldenburgo "EWE Baskets" (Vokietija) - Zagrebo "Cedevita" (Kroatija) 92:90 B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

F grupės rungtynių rezultatai:

"Nižnij Novgorod" (Rusija) - "Budučnost Voli" (Juodkalnija) 83:62 Salonikų PAOK (Graikija) - Ankaros "TED Kolejliler" (Turkija) 75:77 F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Južno "Chimik" (Ukraina) 3 0 250:211

2. Žemutinio Naugardo "Nižnij Novgorod" (Rusija) 2 1 241:204

3. Salonikų PAOK (Graikija) 2 1 249:249

4. Podgoricos "Budučnost Voli" (Juodkalnija) 1 2 226:241

5. Ankaros "TED Kolejliler" (Turkija) 1 2 210:239

6. Fėhervaro "Alba" (Vengrija) 0 3 227:259 Trys geriausios kiekvienos grupės komandos pateks į antrąjį Europos taurės vyrų krepšinio turnyro etapą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.