Ketvirtadienį Europos moterų krepšinio taurės turnyre baigėsi grupių etapo kovos. Vilniaus „Kibirkštis“ F grupėje iškovojo 3 pergales iš 6 galimų ir užėmė trečią vietą. Tiesioginio kelialapio į atkrintamąsias varžybas jos negavo, tačiau į kitą etapą pateko kaip viena iš geriausių trečiąsias vietas užėmusių komandų.

Kai kuriose grupėse trečiąsias vietas užėmė komandos su 2 pergalėmis ar net 1 pergale ir to užteko, kad „Kibirkštis“ prasimuštų į atkrintamąsias varžybas, kurių startas planuojamas 2023 m. sausio 5 d.

E grupės šeštojo turo rungtynėse Holono „Elitzur“ (Izraelis) su Santa Baltkojiene svečiuose 72:67 (21:28, 17:10, 18:15, 16:14) nugalėjo „Nesibe Aydin“ (Turkija) klubą.

Viešnios jau pirmajame kėlinyje atsiliko dviženkliu skirtumu (5:15), bet per antrąjį kėlinį panaikino visą deficitą (38:38). Po pertraukos šeimininkės dar porą kartų buvo išsiveržusios į priekį, tačiau dažniau pranašumą turėjo „Elitzur“, kurių persvara vis ryškėjo (56:50).

Paskutiniame ketvirtyje „Nesibe Aydin“ du kartus kilo į šturmą ir priartėjo iki minimumo (56:55, 67:66). Visgi, svarbiausiu momentu viešnios sumetė savo metimus, o „Nesibe Aydin“ arba atakuodavo netiksliai, arba klysdavo. Per paskutines 2 min. jos pelnė vos 1 tašką.

S.Baltkojienė aikštėje praleido 22 min. 15 sek., pelnė 2 taškus (1/2 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 0/2 baudų), atkovojo 2 kamuolius, 3 kartus suklydo ir surinko -4 naudingumo balus.

Rungtynių vaizdo įrašas:

„Elitzur“ (4-2) ši pergalė užtikrino antrą vietą grupėje ir kelialapį į atkrintamąsias varžybas.

F grupėje lietuvių kilmės žaidėjos Gabby Nikitinaitės atstovaujama Fribūro „BCF Elfic“ (Šveicarija) komanda išvykoje 63:56 (16:12, 15:19, 10:12, 22:13) įveikė „Basket Namur Capitale“ (Belgija). Likus žaisti pusantros minutės komandas teskyrė 4 taškai (58:54) ir šeimininkės galėjo dar labiau priartėti, bet prarado kamuolį, o Nancy Fora pataikė dvitaškį su pražanga ir praktiškai nulėmė rungtynių baigtį (61:54).

G.Nikitinaitė per 35 min. 38 sek. pelnė 19 taškų (5/12 dvitaškių, 3/8 tritaškių), atkovojo 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, 4 sykius prasižengė, kartą suklydo ir surinko 16 naudingumo balų.

„BCF Elfic“ (4-2) taip pat pateko į atkrintamąsias varžybas, užimdamos antrą vietą grupėje.