Strasbūre Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja atmetė pasiūlymą nubausti Rusiją už rugpjūtį pradėtą karinį konfliktą Gruzijoje. Susirinkę deputatai nutarė, kad reikia „patvirtinti Rusijos delegacijai priklausančias teises“.
Galima sakyti, tai reiškia, kad iš Rusijos nebus atimta teisė balsuoti Europos Taryboje, nors būtent to ir siekė 24 deputatai, teigdami, kad Rusija sulaužė šioje organizacijoje galiojančias taisykles, kurios yra įtvirtintos Europos Tarybos statuto preambulėje.
Už rezoliuciją, kad Rusija išsaugotų savo teises, balsavo 114 Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos narių, 20 buvo prieš, o 10 susilaikė. Priimtame dokumente teigiama, kad tarp deputatų prasidėjęs karas „smarkiai pažeidžia šios organizacijos statutą, taip pat ir valstybių prisiimtus įsipareigojimus“.
“Dabar svarbiausia garantuoti, kad dialogas ir bendras pasitikėjimo puoselėjimas bus pastebimas ne tik iš abiejų konfliktuojančių pusių, bet taip elgsis ir kiekvienas narys bei visa asamblėja“, - skelbiama priimtoje rezoliucijoje. Būtent taip prieš balsavimą ir ragino padaryti Europos Tarybos Parlamentinei Asamblėjai pirmininkavęs Šveicarijos atstovas Andreasas Grossas.
Tačiau, kad vyktų konstruktyvus dialogas, Rusija privalo laikytis įsipareigojimo, kurį davė Europos Sąjungai ir visiškai atitraukti savo pajėgas į pozicijas, kurias užėmė prieš karinį konfliktą Gruzijoje, ir įsileisti stebėtojus iš ES bei ESBO. Rusija stebėtojus įsileido, tačiau kariuomenės išvesti neskuba. Be to, ji pagrasino, kad išstos iš ET, jei bus priimtas sprendimas apriboti jos delegacijos teises.
Kartą Rusija jau buvo taip nubausta. Tai buvo padaryta 2000 metų balandį - tada jos teisės buvo apribotos metams dėl karo Čečėnijoje.