Europos Taryba trečiadienį Jungtinėje Karalystėje sukėlė pasipiktinimo bangą liepdama Londonui padvigubinti bedarbio pašalpą. Organizacija teigia, kad šiuo metu Britanijoje bedarbio pašalpa yra „akivaizdžiai neadekvati“, skelbia šalies spauda.
Britanijos vyriausybei taip pat buvo pasakyta, kad ji pažeidžia Europos socialinę chartiją ir sukuria potencialias galimybes pašalpų gavėjams paduoti vyriausybę į teismą ir pareikalauti daugiau pinigų.
Tačiau JK valdžia sako, jog jeigu ji paklausytų Europos Tarybos diktato, tai kainuotų milijardus svarų sterlingų per metus ir sužlugdytų pastangas sumažinti biudžeto deficitą.
Kad atitiktų Europos socialinės chartijos reikalavimus, Britanija bedarbio pašalpą turėtų padidinti 71 svaru nuo esamų 67 iki 138 svarų sterlingų per savaitę. Britanijos darbo ir pensijų reikalų sekretorius Iain'as Duncan'as Smith'as jau pareiškė, kad Europos Taryba „išprotėjo“.
„Ši vyriausybė ėmėsi rimtų priemonių sutvarkyti išsipūtusią socialinės apsaugos sistemą, kurią paveldėjome iš leiboristų. Europos Taryba, matyt, išprotėjo pareikšdama, kad socialinės išmokos turi būti padidintos po to, kai pernai išmokoms ir pensijoms išleidome 204 mlrd. svarų sterlingų“, – pareiškė sekretorius.
Europos Tarybos atstovai pareiškė, kad Britanija yra pasirašiusi Europos socialinę chartiją, kuri yra teisiškai įpareigojanti Europos žmogaus teisų konvencijos dalis. Chartijoje yra nustatomas minimalus pagrindinių socialinių išmokų lygis, o Britanijos šios išmokos esą neatitinka šio lygio.
Europos Taryba negali tiesiogiai nubausti Britanijos už šiuos „pažeidimus“, tačiau sako, kad žmonės gali kreiptis į JK teismus dėl išmokų padidinimo, nes šie remiasi tarptautiniais standartais nagrinėdami individualias bylas.