Birželio 25 d. Kultūros ministras Jonas Jučas susitiko su Europos Parlamento Kultūros ir švietimo komiteto delegacijos atstovais. Susitikime buvo kalbėta apie nacionalinę programą „Vilnius – Europos kultūros sostinė“, taip pat apie Europos kultūros dialogo metų žymėjimą Lietuvoje bei bendrą Lietuvos kultūrinę bei ekonominę situaciją.
Delegacijos atstovai domėjosi projekto „Vilnius – Europos kultūros sostinė“ įgyvendinimu. Kultūros ministras Jonas Jučas pristatė pagrindines šio projekto įgyvendinimo priemones ir koncepciją. Ministras džiaugėsi, kad darbas vyksta pagal numatytą planą. J. Jučas neslėpė, kad vykdant projektą susiduriama su tam tikromis problemomis, kurios lydi kiekvieno stambaus projekto įgyvendinimą, tačiau jos negali turėti įtakos galutiniam rezultatui, dėl kurio kokybės ministras sakėsi esąs užtikrintas.
Kultūros ir švietimo komiteto nariai taip pat domėjosi programos turiniu, jos prieinamumo gyventojams laipsniu: ar renginiai nebus per brangūs, ar didžioji dalis renginių nebus skirti vien elitui. Kultūros ministras Jonas Jučas patikino, kad didelę programos dalį sudaro nemokami renginiai ir taip vadinami socialiniai projektai, kai žmonės patys kviečiami dalyvauti kūrybiniame procese. Programa, pasak J. Jučo, sudaryta piramidės principu ir ji skirta visų socialinių grupių vilniečiams bei laukiamiems miesto svečiams.
Ministras džiaugėsi, kad projekto VEKS reikšmė Lietuvoje suvokta valstybiniu mastu ir juo rūpinasi visos valdžios institucijos. Paklaustas apie Europos kultūros sostinių keitimąsi patirtimi, ministras patikino, jog dialogas su buvusiomis, esamomis ir būsimomis „Kultūros sostinėmis“ yra aktyvus ir vyksta įvairiuose lygmenyse. Be to, Lietuva gali žengti labai novatorišką žingsnį, nutiesdama TV tiltą tarp Vilniaus – Europos kultūros sostinės 2009 ir Baku – musulmonų pasaulio kultūros sostinės 2009.
Ministras pabrėžė, kad Lietuvoje yra pilnai suvokta VEKS programos reikšmė, ir jos įgyvendinimui vykdyti sutelktos valstybinių bei nacionalinių kultūros institucijų pajėgos, kas leidžia tikėti projekto sėkme.
Didelį susidomėjimą Europos Parlamento nariams sukėlė ir Europos kultūros dialogo metų programa, kuri taip pat buvo pristatyta susitikimo metu. Buvo pažymėta, kad Lietuva pirmoji pristatė projektą, pristatė jo tikslus, įgyvendinimo priemones ir problemas. Viena pagrindinių problemų – finansinio pobūdžio (ES skyrė tik 68 tūkst. visų metų programai), tačiau buvo pasidžiaugta keliais sėkmingais Vilniaus universitete įvykdytais projektais, kurie buvo įgyvendinti be jokių investicijų, o pasiektas auditorijos skaitlingumas ir tikslingumas pranoko daugelio brangių projektų. Lietuva yra viena labiausiai Europos kultūromis besidominčių šalių, tad Europos kultūros dialogo metų renginiai yra itin reikalingi ir aktualūs, teigta susitikimo metu.
Europos Parlamento Kultūros ir švietimo komiteto delegacijos atstovai taip pat domėjosi bendra situacija šalyje bei kitomis sritimis.