Europos Sąjungos (ES) kovos su sukčiavimu dalinys raginamas ištirti, ar europarlamentarai skaidriai naudojo organizacijos lėšas.
„Deutsche Welle“ teigimu, ES gali sudrebinti vienas didžiausių korupcijos skandalų jos istorijoje.
Slaptoje Europos parlamento vidaus audito ataskaitoje teigiama, jog kai kurie iš 784 Europos parlamento narių įdarbindavo savo šeimos narius arba deklaruodavo išlaidas firmoms, kurios iš tiesų neegzistavo.
Atlikti tyrimą pareikalavo Didžiosios Britanijos Liberalų demokratų partijos ir Europos Parlamento (EP) biudžeto kontrolės komiteto narys Charles Davies. Jis buvo vienas iš nedaugelio europarlamentarų, kuriems leista prižiūrimiems pareigūnų susipažinti su ataskaita. Tiesa, buvo draudžiama daryti užrašus ir fotografuoti.
Kovos su sukčiavimu dalinys, kuris nuolat tikrina vidinio audito duomenis, dabar ketina itin atidžiai ištirti minėtą ataskaitą tam, kad nustatytų, ar EP nariai nepiktnaudžiavo ES skiriamomis lėšomis.
Kiekvieno EP nario padėjėjams iš viso per mėnesį skiriama apie 16 tūkst. eurų. Dalis jų dirba Briuselyje, dalis - europarlamentarų gimtosiose šalyse. Iš viso EP narių pagalbiniam personalui per metus sumokama apie 140 mln. eurų - tai sudaro apie 10% visų EP išlaidų.
„Auditoriai rado įrodymų, kad kai kuriais atvejais kompanijos, nurodytos kaip paslaugų parlamentarams tiekėjos, net neegzistavo“, - sakė neprisistatęs ES atstovas. Manoma, jog vykdant panašias machinacijas, galėjo būti iššvaistyta per 100 mln. eurų.