Europos Parlamentas (EP), nuo sausio 1 dienos uždraudęs rūkymą visose savo patalpose, ketina pažeisti šią rezoliuciją, įrengdamas rūkymo zonas, šią savaitę pranešė Žaliųjų partijos parlamentaras Gerardas Onesta.
"Mes be tabako ištvėrėme 43 dienas", - teigė Parlamento administracijos narys G.Onesta po vasario 12 dieną vykusio balsavimo, kuriame dėl rūkymo zonų įrengimo buvo balsuojama 12 balsų persvara prieš vieną.
Taip greitai atsisakydami pačių priimto draudimo rūkyti, euro parlamentarai siunčia "baisų politinį signalą" kaip tik tuo metu, kai Europos valstybėse pradeda įsigalioti draudimas rūkyti viešose vietose, teigė G.Onesta.
Grįžimas prie rūkymo gali brangiai kainuoti, nes rūkymo zonose reikės įrengti specialius oro filtrus.
Sprendimą priėmusios EP administracijos, kurią sudaro Parlamento prezidentas ir 12 viceprezidentų, sudėtis pasikeitė po sausio mėnesį įvykusio pertvarkymo.
Europos Komisija (EK) praeitą mėnesį išreiškė pritarimą draudimui rūkyti viešose vietose Europoje ir pradėjo diskusijas dėl galimo vieningo tokio įstatymo įvedimo visoje Europos Sąjungos (ES) teritorijoje.
"Nerūkymo politika yra labai populiari tarp nerūkančių ir net tarp rūkančių Europos piliečių ir mes turime tai patvirtinančius apklausų rezultatus", - teigė ES Sveikatos apsaugos komisaras Markosas Kyprianou'as (Markosas Kiprianas), pristatydamas ES Žaliąjį dokumentą šiuo klausimu.
Konsultacijos dėl Žaliojo dokumento vyks iki gegužės 1 dienos, po kurios Komisija, atsižvelgdama į išsakytas nuomones, priims sprendimą.
Šiuo metu draudimas rūkyti plačiausiai yra taikomas Airijoje, kurioje šis įstatymas įvestas 2004 metų kovą, ir Škotijoje, o likusioje Didžiosios Britanijos dalyje jis turėtų įsigalioti šią vasarą.
Lietuvoje nuo šių metų sausio 1 dienos taip pat draudžiama rūkyti visose viešojo maitinimo įstaigose, įskaitant, klubus bei barus.