Vilnaus „Žalgiris“ tęsia kovą UEFA Europos lygos atrankoje. Po lygiųjų 2-2 Lietuvoje trenerio Mareko Zubo auklėtiniams pavyko Airijoje įveikti Dublino „St Patrick‘s“ klubą rezultatu 2-1 ir keliauti į antrąjį šio turnyro etapą.

Pirmajame kėlinyje „žalgiriečiai“ žaidė atsargiai. Skirtingai nei pirmoje tarpusavio akistatoje, Lietuvos sostinės ekipa varžovų nespaudė ir bandė pastaruosius užpilti tik pasitaikius progai.

Nors per pirmas 45 minutes šiek tiek aktyviau žaidė šeimininkai, progų turėjo abiejų komandų futbolininkai. Tiesa, jomis pasinaudoti sugebėjo ne airiai, o mūsų šalies atstovai.

Pridėtą antrąją pirmojo kėlinio minutę „St Patrick‘s“ klubą nubaudė „Žalgirio“ ekipos saugas Mantas Kuklys. Į nokdauną pasiųsta Dublino komanda pirmajame kėlinyje atsakui laiko neturėjo ir futbolininkai į persirengimo kambarius patraukė rezultatu esant 1-0.

Nuo pat antrojo kėlinio pradžios šeimininkai skuodė į puolimą ir drąsiai atakavo priešininkų komandos vartus, bet už tai buvo dar kartą labai skaudžiai nubausti.

52 minutę po rezultatyvaus M.Kuklio perdavimo įvartį į „St Patrick‘s“ ekipos vartus įmušė ir Kamilis Bilinskis, todėl rezultatas tapo 2-0 ir Airijos klubas atsidūrė išties nepavydėtinoje situacijoje.

Per likusias antrojo kėlinio minutes komandos atliko keitimus, kurie pasiteisino šeimininkams. 85 minutę po keitimo aikštėje pasirodęs Eivinas Zagurskas savo baudos aikštelėje pargriovė varžovą, o baudinį tiksliai realizavo Killianas Brennanas.

Dar vieną šturmą surengti siekę Airijos futbolininkai išlyginamojo įvarčio neįmušė, o kelialapį į antrąjį Europos lygos atrankos etapą iškovojo Vilniaus klubas. Jame mūsų ekipa susikaus su Armėnijos „Pyunik“ komanda.

„St Patrick‘s“ 1 – 2 „Žalgiris“

(bendras rezultatas: 3-4)

45‘ [0 – 1] Mantas Kuklys

52‘ [0 – 2] Kamil Bilinski

85‘ [1 – 2] Killian Brennan (11 m)