Europos Komisija pirmadienį santūriai reagavo į Didžiosios Britanijos sprendimą kol kas neprisijungti prie euro zonos. Komisija Briuselyje paskelbė, kad perėjimas prie euro yra vidaus politikos reikalas.
Todėl Komisija nekomentuos Didžiosios Britanijos vyriausybės ekonominės prisijungimo prie euro studijos. Taip pat ir referendumo dėl bendrosios Europos valiutos įsivedimo klausimas esąs vidaus politikos klausimas. Bet kokiu atveju Europos Komisija toliau susidomėjusi stebėsianti Didžiojoje Britanijoje vykstančius debatus.
Skaitydamas apžvalgininkų istoriniu pavadintą pareiškimą, Didžiosios Britanijos iždo kancleris Gordonas Braunas (Gordon Brown) pirmadienį parlamento žemuosiuose rūmuose vyriausybės vardu pareiškė, jog dar yra rimtų kliūčių bendrosios Europos valiutos įsivedimui šiuo metu. Bet tai esą tik laiko klausimas. Euro įsivedimas iš principo atitinka Didžiosios Britanijos nacionalinius interesus, sakė jis.
G. Braunas (Gordon Brown) pareikalavo, kad 1997 metais jo suformuluoti penki prisijungimo prie euro zonos kriterijai būtų įvykdyti "aiškiai ir nedviprasmiškai". Anot jo, kol kas neįvykdyta pagrindinė sąlyga dėl didesnės konvergencijos tarp Didžiosios Britanijos ir euro zonos valstybių ūkių. Tas pats galioja ir ekonominiam lankstumui. Iždo kancleris pažadėjo tęsti ekonomines reformas, siekiant parengti Didžiąją Britaniją euro įsivedimui. Savo įvertinimą G. Braunas (Gordon Brown) grindė 18 studijų, kurias jis pateikė parlamentui, išvadomis.
G. Braunas (Gordon Brown) pirmadienį teigė esąs tikras, kad "sėkminga bendra valiuta" būtų naudinga Didžiosios Britanijos ekonomikai ir gyventojams. Prekybos su euro zonos valstybėmis apimtys, anot jo turimų teorinių skaičiavimų, per 30 metų gali padidėti "iki 50 proc.".
Iždo kancleris neminėjo konkretaus galimo Didžiosios Britanijos prisijungimo prie euro grafiko. Po jo kalbos taip pat neaišku liko, ar referendumas dėl euro įsivedimo įvyks dar per šią parlamento ir vyriausybės kadenciją.
dpa-ELTA