• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasak įtakingo finansų dienraščio "Financial Times", dešimties kandidačių narių mokesčių programos "kenkia" Europos Sąjungai, ir Lietuva, Lenkija bei Malta nepakankamai padarė, kad tuos įstatymus pakeistų, teigia Europos Komisija.

REKLAMA
REKLAMA

ES vyriausybėms skirtoje ataskaitoje Europos Komisija skelbia, kad visose valstybėse narėse, išskyrus Latviją ir Estiją, yra įmonių mokesčių, kurie gali pakenkti ES vidaus rinkai.

REKLAMA

Birželio 5 d. paskelbtoje ataskaitoje atkreipiamas dėmesys į tariamas Lietuvos ir Lenkijos "specialias ekonomines zonas" su žemais mokesčiais bei programas Maltoje, kuriomis gali pasinaudoti kompanijos, vengiančios mokėti mokesčius kitose valstybėse.

Komisija prašo ES sudaryti "tikslų kenksmingų priemonių sąrašą kiekvienoje valstybėje, kad šios galėtų panaikinti jas vėliausiai iki formalaus prisijungimo prie ES" (2004 m. gegužės 1 d.).

REKLAMA
REKLAMA

ES šiuo metu neturi svertų paveikti, kad naujos narės paklustų ES taisyklėms, nes pasirašė įpareigojantį susitarimą su 10 narių kandidačių praėjusių metų gruodžio mėnesį.

Dabartinės bloko narės sukūrė savanorišką kodeksą kovai su nesąžiningais verslo mokesčiais bei "kenksmingomis" priemonėmis. Tačiau šio kodekso vykdymas priklauso nuo valstybės geros valios ar Komisijos iškeltų bylų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Europos Komisija nurodė 1 "kenksmingą" priemonę Čekijos Respublikoje, 9 - Kipre, 2 - Vengrijoje, 3 - Lietuvoje, 7 - Maltoje, 2 - Lenkijoje, 5 - Slovakijoje ir 1 - Slovėnijoje. Daugelis šalių sutiko laipsniškai panaikinti specialias sutartis su ofšorinėmis kompanijomis ar pakoreguoti investicijų skatinimo programų taisykles, tačiau Komisija pažymėjo, kad Lenkija nesutinka su 14 savo "specialių ekonominių zonų" įvertinimu.

REKLAMA

Lenkija jau peržiūrėjo taisykles, leidžiančias vietos kompanijoms pelnytis taip pat kaip ir užsienio bendrovėms, ir nustatė mokesčių ribas iki 50 procentų nuo išlaidų.

"Mes nesulaukėme jokių priekaištų iš Europos Komisijos, o Komisija neturi jokių sunkumų su zonoje įkurtomis bendrovėmis, - pirmadienį (07.21) teigė Lenkijos Europos ministrė Danuta Hubner. - Dėl visko buvo susitarta Kopenhagos viršūnių susitikime, kai įmonėms buvo duotas ilgas pereinamasis laikotarpis".

Tačiau Komisija nuogąstauja dėl Lietuvoje bei Maltoje esančių programų, kurios siūlo mokesčių lengvatas "tarptautinėms" kompanijoms.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų