Europos Sąjungos informacijos ir statistikos agentūra "Eurostat" yra įtariama finansiniu sukčiavimu, tačiau, pasak Europos Komisijos, tai yra išimtis, o ne taisyklė.
Vyriausieji Komisijos pareigūnai po kilusio skandalo dėl galimo "Eurostat" finansinio sukčiavimo turėjo ištirti padėtį savo vadovaujamuose padaliniuose. Tačiau Komisija nerado jokių įstatymų pažeidimų atvejų, pareiškė jos atstovas Reijo Kemppinenas (Rėjus Kempinenas).
"Komisijos vadovai patikrino sąskaitas ir padarė išvadas, kad sukčiavimo atvejų nepasitaikė, - sakė jis. - Tačiau Publikacijų biure rasta tam tikros informacijos dėl 62 tūkst. eurų ir ją reikia detaliau ištirti".
Tikimasi, kad atliktų tyrimų duomenys sustiprins Europos Komisijos vadovo Romano Prodi (Romano Prodžio) pozicijas. Europos Parlamentas rugsėjo 25 dieną jį apklaus dėl "Eurostat" atvejo.
R. Prodi užėmė Europos Komisijos vadovo postą 1999 metais, jis pažadėjo netoleruoti korupcijos ES vykdomosios valdžios institucijoje. Apkaltinti pasinaudojimu tarnybine padėtimi ir blogu finansų valdymu, jo pirmtakai Jacques’as Santeras (Žakas Santeras) bei 19 Komisijos narių prieš ketverius metus buvo priversti atsistatydinti.
Komisija jau ėmėsi drausminių veiksmų prieš "Eurostat" generalinį direktorių ir kitus du vyriausiuosius pareigūnus, kurie įtariami 900 tūkst. eurų vertės viešųjų fondų pervedimu į banko sąskaitą Liuksemburge, kur agentūra yra įsikūrusi.
Pasak pareigūnų, kaltinimai "Eurostat" siekia tuos laikus, kol R. Prodi) dar nebuvo vadovo poste. Jie taip pat teigia, jog "Eurostat" apgavystė nėra susijusi su kokio nors pareigūno praturtėjimu. Tačiau dauguma Europos Parlamento narių reikalauja, kad R. Prodi ryžtingiau imtųsi veiksmų prieš "Eurostat" vadovus.
Agentūroje "Eurostat" dirba 760 žmonių, jos biudžetą sudaro 120 mln. eurų.
dpa-ELTA