Jeigu anksčiau „Greenpeace“ skatino atsisakyti vidaus degimo variklių, tai šiandien šios organizacijos atstovai sako, jog Europos Sąjungai reikėtų atkreipti dėmesį į gyvulių fermas.
Šios organizacijos atstovai sako, jog Europos Sąjungos spaudimas gaminti ir pirkti elektromobilius visiškai nieko neišspręs, net jei visus dabartinius automobilius Europoje pakeistume elektriniais, tai turės mažai įtakos faktinėms šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijoms dėl jų atsiradimo kitur.
Apie karvių (ir kitų gyvūnų) poveikį klimato pokyčiams kalbama jau kurį laiką, tačiau dabar šiuos teiginius galima pagrįsti konkrečiais duomenimis.
„Greenpeace“ cituoja 2018 m. duomenis, kurie rodo, kad visuose Europos ūkiuose auginami gyvūnai buvo atsakingi už metano, atitinkančio maždaug 704 milijonus tonų CO2, gamybą. Tais pačiais metais visi Europos lengvieji automobiliai ir furgonai pagamino 656 milijonus tonų anglies dioksido.
„Greenpeace“ duomenimis, mėsos ir pieno gamybos apimtys Europos Sąjungoje nuo 2007 iki 2018 metų padidėjo 9,5 procentų, o tai padidino metinį išmetamųjų teršalų kiekį 6 procentais arba jeigu į bendro naudojimo kelius išleistume 8,4 mln. naujų automobilių.
Atsižvelgę į šiuos duomenimis, „Greenpeace“ pradeda kreiptis į politikus, kad jie turi imtis veiksmų žemės ūkyje, jei nori įvykdyti savo įsipareigojimus pagal Paryžiaus klimato susitarimą, nes be jų spaudimas bet kokiems automobilių sudėties pokyčiams nėra svarbus.
Galima tik pridurti, kad, pavyzdžiui, visi 2018 m. skrydžiai pagamino 918 milijonų tonų CO2. Anglimis kūrenamos elektrinės tais pačiais metais pagamino 280 megatonų, arba 30 proc. visų išmetamų CO2 dujų, tad galbūt reikėtų didesnį dėmesį sutelkti į ne tik į vieną, bet ir kitas sritis?