Tolerancija ir kova su socialine atskirtimi – tokie Europos dienos šventės Druskininkuose, kurios šūkis – „Jei aš būčiau tu“, akcentai.
Europoje 2010-ieji paskelbti kovos su skurdu ir socialine atskirtimi metais, tad ir Europos dienos šventėje daugiausia dėmesio skirta tolerancijai ir neįgaliųjų integracijai į visuomenę.
Neįgalieji džiaugiasi esantys visateisiai visuomenės nariai, galintys beveik lygiai taip pat kaip ir visi lankytis kino teatre, žaisti stadione ar dirbti.
„Labai ryškiai pagerėjęs žmonių požiūris per paskutinius 10 metų. Aš manau, kad labai svarbu ir paties žmogaus savijauta, savęs suvokimas tarp kitų“, – sako renginio viešnia iš Vilniaus Gina Žemaitaitytė.
„Tai nuo žmogaus viskas ir priklauso, jeigu žmogus pesimistiškai nusiteikęs, nieko jam nereikės, jis nieko nenorės“, – mano kitas renginio svečias iš sostinės Artūras Buinevičius.
„Gyvenimas keičiasi, reikia keistis, reikia galvoti apie žmogų, kuris yra šalia. Todėl mes ir siūlom šiandien pagalvoti apie žmogų, kuris šalia, kuris gali būti truputį kitoks, kuris turi sunkumų pasiekti ir išsilavinimą, ir įsilieti į visuomenę. Todėl mes siūlome pagalvoti – jeigu aš būčiau tu“, – sako Laimutė Pilukaitė, laikinoji Europos Komisijos atstovybės vadovė.
Šalies neįgaliųjų organizacijos įkurtoje Tolerancijos alėjoje pristatė vykdomus projektus – mokė savo amatų.
Vaikai, atėję į Europos Sąjungos gimtadienį, kūrybinėse dirbtuvėse piešė savo svajonių profesiją, mokėsi gaminti sūrį, siuvinėjo, gilinosi į vėlimo paslaptis.
Europos diena minima gegužės 9-ąją, kai prieš 60 metų paskelbta Roberto Šumano deklaracija, tapusi Europos vienijimosi pagrindu.
Rūta Lankininkaitė
LTV „Panorama“