Romoje (Italija) prie pabaigos artėjančiame Europos lengvosios atletikos čempionate eilinę pergalę šventė norvegas Jakobas Ingebrigtsenas. 23-ejų norvegas 1500 m nubėgo per 3 min. 31.95 sek. ir pagerino sau nuo 2022 m. priklausiusį čempionato rekordą (3:32.76).

J. Ingebrigtsenas iškovojo jau 6-ą Europos čempionato auksą per karjerą.

Sidabru labai džiaugėsi belgas Jochemas Vermeulenas (3:33.30), kuris per paskutinius 100 m iš 8-os vietos pakilo į 2-ą. J.Vermeulenas atrankoje pateko į griūtį, tačiau sulaukė teisėjų malonės ir galėjo startuoti finale. Teisėjai į finalą įleido daug į griūtį patekusių sportininkų, tiesa, švedas Samuelis Pihlstromas vis tiek nestartavo finale, nes nukentėjo rimčiau nei kiti.

Bronzą pelnė ir italus pradžiugino Pietro Arese (3:33.34).

Moterų estafetėje 4x400 m titulą apgynė Nyderlandų rinktinė – Lieke Klaver, Cathelijn Peeters, Lisanne De Witte ir Femke Bol. Olandės nugalėjo su geriausiu sezono rezultatu Europoje (3:22.39). Olandės jau po 3 etapų buvo pirmos ir tada perdavė lazdelę ryškiausiai 400 m bėgimo žvaigždei F.Bol, kuri, kaip ir prognozuota, įtvirtino pergalę.

Antros atbėgo airės su nauju šalies rekordu (3:22.71), trečios – belgės (3:22.95). Tuo tarpu lenkės su Natalia Kaczmarek priešakyje buvo vos 6-os (3:23.91).

Tarp vyrų triumfavo belgai – Jonathanas Sacooras, Robinas Vanderbemdenas, Dylanas Borlee ir Alexanderis Doomas (2:59.84). Jie irgi pasiekė geriausią sezono rezultatą pasaulyje. Sidabrą dramatiškai iškovojo italai (3:00.81), bronzą – vokiečiai (3:00.82).

Moterų 800 m bėgime titulą apgynė britė Keely Hodgkinson (1:58.65). Sidabrą netikėtai iškovojo slovakė Gabriela Gajanova (1:58.79), o bronzą pelnė prancūzės Anais Bourgoin (1:59.30).

Vyrų 10 000 m bėgime triumfavo Šveicarijos atstovas Dominicas Lobalu (28:00.32). Už jo liko Yannas Schrubas (28:00.48) iš Prancūzijos bei Ispanijos atstovas Thierry Ndikumwenayo (28:00.96).