Vasarą Bristolyje vykusių koncertų metu surinktą šlapimą panaudojo Vakarų Anglijos universiteto (UWE) įmonė „NPK Recovery“.
Pastaraisiais metais pramoniniu būdu gaminamoms trąšoms įtakos turėjo svyruojančios kainos, kurias lėmė besikeičiantys orai, transporto sutrikimai ir Rusijos invazija į Ukrainą.
Eksperimentinės trąšos šiuo metu bandomos su garstyčiomis ir kviečiais iš Karališkojo žemės ūkio universiteto.
Bakterijos skaido šlapimą į amonio nitratą, kuris reikalingas augalų augimui, todėl „naudojant jo pagrindu pagamintas trąšas neliktų kainų svyravimų“.
Bendrovė „NPK Recovery“ tikisi panaudoti koncertų tualetuose susikaupusias šlapimo atliekas, kurios paprastai yra vežamos perdirbimui.
Šlapimas – neišsenkantis išteklius
Šlapimą iš įvairių renginių surinko bendrovė „Peequal“, kuris buvo panaudotas bandymams.
„Mūsų trąšos susigrąžina maistines medžiagas, kurios kitu atveju atsidurtų nuotekų valymo įrenginiuose“, – sakė Olivia Wilson, „NPK Recovery“ mokslininkė.
Šlapimo pagrindu pagamintos trąšos jau naudojamos JAV ir Europoje.
Lucy Bell-Reeves iš „NPK Recovery“ įmonės sakė: „Mūsų gaminamos trąšos yra iš neišsenkančių išteklių. Užuot išvežus šlapimo atliekas iš kilnojamųjų tualetų, jas galima perdirbti čia ir paversti kuo nors naudingu.“
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!