• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nauja Europos Komisijos studija atskleidė, kad šiais metais ekonomikos sunkmečio akivaizdoje bedarbių gretas papildys dar 3,5 mln. žmonių, o blogiausia ateitis laukia Baltijos šalių, rašo „Deutche Welle“.

REKLAMA
REKLAMA

Šis tyrimas, kurio pirmoji dalis išleista vasario 17-ąją, nuo šiol bus atliekamas kas mėnesį. Jo duomenys rodo, kad bedarbystė Europos bloke tampa vis rimtesne problema.

REKLAMA

„Prarastų darbo vietų skaičius kur kas didesnis už sukurtų darbo vietų kiekį“, - rašoma pranešime, priduriant, kad toliau situacija turėtų tik prastėti. Numatoma, kad vidutinis nedarbo lygis, praėjusiais metais siekęs 7 proc., šoktelės iki 10 proc. 2009 - aisiais.

Labiausiai nukentės metalo apdirbimo, automobilių, finansų ir logistikos pramonės, o mažmenininkai turėtų išlikti vienu mažiausiai pažeistų sektorių.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak tyrimo, bedarbystė augs ir 2010 - aisiais. Ankstesnės ekonominės prognozės pranašavo, kad bloko ekonomika tuomet pradės pamažu atsigauti, išgyvenusi 2009 - ųjų recesiją.

Vis dėlto, dabar manoma, kad ES piliečiai 2010 bus netekę apie pusės milijono darbo vietų. Pasak tyrimo, darbo rinkos susitrauks visose didelėse Europos ekonomikose, o blogiausia ateitis laukia Airijos, Ispanijos ir Baltijos šalių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komisija numato, kad vien Vokietijoje bus prarasta apie 500 tūkst. darbų, mat ši didžiausios ES ekonominės galios šalis patiria tokio masto recesiją, kokios nematė jau dešimtmečius.

Auganti bedarbystė ne tik pablogintų globalinį ekonomikos sulėtėjimą, bet ir įvarytų pavienes ES šalis į tarpusavio ginčus, vyriausybėms bandant bet kokia kaina išsaugoti darbo vietas.

REKLAMA

Pavyzdžiui, Airijos kompanijai „Dell" perkėlus gamybos padalinį į Lenkiją, buvo vykdomas atstovų apsikeitimas tarp Airijos padalinio Limericke ir naujojo padalinio Lodzėje, Lenkijoje. Apytiksliai 1900 iš 3000 darbo vietų Limericko padalinyje bus panaikinta, nes kompanijai labiau apsimoka mokėti mažesnes algas lenkams.

REKLAMA

„Man tai labai, labai nepatinka“, - Reuters naujienų agentūrai sakė Limericko meras Johnas Gilliganas. Valdininkas pridūrė, kad Lodzės pranašumas gali būti trumpalaikis, mat Lenkijos pragyvenimo lygis kyla, o kartu su juo auga ir gyventojų uždarbis. Tai gali priversti „Dell“ sugrįžti į Airiją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mes žinome, kad Dell čia atsikėlė iš kitur, ir kad jie lygiai taip pat, kaip paliko Limericką, vieną dieną galėtų palikti Lodzę“, - sakė Lodzės ekonominės zonos, kuri siūlo mokesčių lengvatas užsienio investuotojams, prezidentas Marekas Cieslakas.

Tuo tarpu Prancūzija užsitraukė kritikos bangą iš kitų ES šalių dėl paskutinio valstybinio ekonomikos skatinimo paketo, kuris skirtas automobilių pramonės kompanijoms, sutinkančioms neatiduoti prancūzų darbo vietų pigesnės darbo jėgos šalims. Vokietija, Belgija ir visa eilė kitų ES šalių apkaltino Prancūziją protekcionizmu.

Siekiant spręsti šią problemą, ES rengia neoficialų vadovų susitikimą Briuselyje kovo 1 - ąją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų