Bendrovė „Google“ per 4 dienas gavo daugiau nei 41 000 Europos Sąjungos šalių gyventojų prašymus pašalinti iš savo paieškos sistemos indekso nuorodas į tinklalapius su nepageidaujamais jų asmeniniais duomenimis. Apie tai, remdamasis informuotais šaltiniais, pranešė dienraštis „Financial Times“.
„Google“ praėjusį penktadienį aktyvavo specialų tinklalapį, kuriame, vykdydama Europos Teisingumo teismo nurodymą, pradėjo priiminėti ES piliečių, norinčių pasinaudoti teise „būti pamirštais internete“, paraiškas. Jie turi teisę motyvuotai reikalauti, kad „Google“ ar kitos interneto paieškos sistemos pašalintų iš paieškos rezultatų nuorodas į netikslią, klaidinančią ar nebeaktualią informaciją, susijusią su jų asmeniniu gyvenimu.
Pranešama, kad nuo pat šio „Google“ tinklalapio pasirodymo ES šalių gyventojai per vieną minutę vidutiniškai pateikdavo po 7 tokius prašymus. Daugiausia jų pateikė D. Britanijos ir Vokietijos piliečiai.
Pasak „Financial Times“, vienas interneto vartotojas pareikalavo, kad „Google“ pašalintų nuorodas į tuos naujienų tinklalapių pranešimus, kuriuose buvo skelbiama apie jo bandymą nužudyti savo šeimos narius.
Savo ruožtu „Google“, pasak informuotų šaltinių, tokias paraiškas nagrinės ne pasitelkusi jų pagrįstumą vertinančius kompiuterinius algoritmus, bet nusamdžiusi papildomų darbuotojų. Pranešama, kad nuorodas iš savo duomenų bazės „Google“ pradės šalinti birželio viduryje.
Norintys pateikti „Google“ motyvuotą prašymą dėl privatumą pažeidžiančios informacijos pašalinimo turi nurodyti savo vardą, pavardę, el. pašto adresą, pateikti asmens tapatybę patvirtinančio dokumento nuotrauką ir paaiškinti, kodėl paieškos sistemos pateikti rezultatai nėra teisingi, korektiški ir priimtini.
Palankaus sprendimo atveju atitinkamos nuorodos iš „Google“ paieškos rezultatų nebus rodomos tik Europos Sąjungos teritorijoje esančiuose kompiuteriuose (sprendžiant pagal IP adresus). Be to, „Google“ atstovai stengsis įvertinti, ar tokie prašymai nepažeidžia visuomenės interesų tais atvejais, kai norima paslėpti informaciją apie valstybės tarnyboje dirbančių asmenų nusikalstamus veiksmus.