Pirmadienį Strasbūre prasidėjo Europos Parlamento plenarinė sesija. Svarbiausios jos temos – transportas, aplinkosauga ir ekonomika. Be to, Parlamentas įvertins BJR Makedonijos, Kroatijos ir Turkijos pažangą siekiant narystės ES, taip pat padėtį Tibete.
Naujoje plenarinėje sesijoje bus svarstoma ir balsuojama dėl europinių standartų automobiliuose.
Naujuose automobiliuose turės būti elektroninės saugos sistemos, o padangos turės būti žymimos pagal jų saugą, anglies dvideginio išlakas ir triukšmingumą. Taip bus po to, kai įsigalios nauji standartai Europoje sertifikuojamiems automobiliams. Dėl jų europarlamentarai balsuos šioje sesijoje. Šiuo klausimu pasiektas sutarimas su ES Taryba.
Taip pat bus griežtinamos jūrų laivybos saugos nuostatos. Europos Parlamentas trečiuoju svarstymu nagrinės ataskaitas dėl aštuonių teisės aktų jūrų laivybos saugos tema. Vienas jų numato kompensaciją už keleiviams ar jų bagažui padarytą žalą.
Kiti reglamentuoja laivų kontrolę, incidentų tyrimą, pagalbą nelaimės atveju, vėliavos valstybės atsakomybę už tarptautinių laivybos taisyklių laikymąsi bei privalomą laivų savininkų civilinės atsakomybės draudimą.
Parlamentarai diskutuos ir apie aplinkosaugos reikalavimų stambioms įmonėms griežtinimą.
Jau dabar kurą ar atliekas deginančios, taip pat titano dioksidą gaminančios įmonės turi atitikti griežtus aplinkosaugos standartus, kad gautų leidimus savo veiklai ES šalyse. Numatoma dar labiau sugriežtinti tam tikrų teršalų išlakų normas, taip pat supaprastinti šios srities reikalavimus sujungiant septynias ES direktyvas į vieną.
Bus balsuojama ir dėl videožaidimų kontrolės.
Europarlamentarai siūlo suteikti tėvams galimybę techniškai apriboti vaikų prieigą prie elektroninių vaizdo žaidimų, taip pat ES mastu suklasifikuoti tokius žaidimus pagal amžių ir paženklinti juos atitinkamomis etiketėmis.
kaip rašoma pranešime spaudai, rarlamente bus svarstoma dėl naftos keitimo alternatyvia energetika.
Europos Parlamento balsavimui teikiamoje rezoliucijoje siūloma geriau užtikrinti naftos tiekimą ES, taip pat mažinti priklausomybę nuo naftos produktų ir plėtoti alternatyvias technologijas. EP Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos komitetas taip pat buvo pritaręs branduolinių technologijų plėtrai, tačiau didžiausios EP frakcijos teikia balsavimui alternatyvų tekstą.
Europarlamentarai siūlo ir veiksmų romų padėčiai gerinti.
Romai – didžiausia Europos tautinė mažuma – kenčia nuo skurdo, atskirties ir diskriminacijos. Krizės metu jie dar labiau išstumiami į visuomenės paribius. Europos Parlamento balsavimui teikiamoje ataskaitoje pažymima, kad iki šiol vykdyta politika iš esmės nepagerino romų padėties. EP nariai ragina numatyti išsamią ES romų strategiją, kuri apimtų įvairias politikos sritis, bei skirti finansinę pagalbą jai įgyvendinti.