Prognozė: 4 vieta – „Olympiacos“, 3 – „Fenerbahce“, 2 – „Real“, 1 – CSKA.
Pirėjo „Olympiacos“
Pastaruosius keletą metų komandos pagrindiniai koziriai buvo neįtikėtinas kovingumas, puikus fizinis pasirengimas, superkieta gynyba. Tai Pirėjo klubui leido išsilaikyti Eurolygos elite. Tikėtina, kad taip nutiks ir šį sezoną.
„Olympiacos“ nuolat stengiasi išlaikyti pagrindinių žaidėjų branduolį. Iš esmės tai pavyko padaryti ir šį kartą. Toliau Pirėjo ekipos garbę gins Vassilis Spanoulis, Georgios Printezis, Kostas Papanikolaou, Nikola Milutinovas, Dimitrios Agravanis, Ioannis Papapetrou, Vangelis Mantzaris. Komandai toliau diriguos Giannnis Sfairopoulos.
Tiesa, pasikeitė pusę krepšininkų. Iš Pirėjo išvyko Mattas Lojeski, Erickas Greenas, Khemas Birchas, Patrickas Youngas, Danielis Hackettas, Dominicas Watersas.
Į Graikijos vicečempionų gretas persikėlė antrosios linijos žaidėjai Janis Strelniekas iš Latvijos, amerikietis Brianas Robertsas, priekinę liniją papildė prancūzas Kimas Tillie, kuris neseniai patyrė traumą ir ilgam iškrito iš rikiuotės, amerikiečiai Jamelas McLeanas, Hollisas Thompsonas, graikas Georgios Bogris.
31 metų 188 cm ūgio B. Robertsas praėjusį sezoną sužaidė 41 rungtynes NBA „Charlotte Hornets“ klube. Jis vidutiniškai pelnė po 3,5 taško. 2013-2014 m. „New Orlean Pelicans“ įžaidėjas įmetė po 9,4 taško.
H. Thompsonas irgi atvyko iš stipriausios pasaulio lygos. Jis daugiausia laiko praleido „Philadelphia 76ers“ gretose, kur 2015-2016 m. sezoną rinko po 9,8 taško.
Ekipos žvaigždei V. Spanouliui – jau 35-eri. Tikėtina, kad jis šį sezoną jau nevers didelių kalnų kaip pastaruosius keletą metų.
Stambulo „Fenerbahce“
Viena mažiausiai pasikeitusių komandų. Eurolygos čempiono titulą ginantį klubą paliko du esminiai žaidėjai – Bodganas Bogdanovičius ir Ekpe Udoh. Vietoj pastarojo „centro“ atvyko jo tėvynainis iš JAV 31 metų Jasonas Thompsonas. Jis net 7 sezonus vilkėjo NBA klubo „Sacramento Kings“ marškinėlius.
209-2010 m. J. Thompsonas pelnė po 12,5 taško, atkovojo 8,5 kamuolio, o 2012-2013 m. jo rodikliai buvo atitinkamai 10,9 ir 6,8. Šis aukštaūgis gali kompensuoti E. Udoh netektį.
B. Bogdanovičiaus praradimą „Fenerbahce“ mėgins „užtušuoti“ Bradu Wanamakeriu. Nors šis amerikietis žemesnis ir dažniau rungtyniauja įžaidėjo pozicijoje, bet gali žaisti antruoju numeriu, pasižymi puikiu prasiveržimu, be to, gali pataikyti iš toli.
Turkijos čempionai atsisakė veterano Pero Antičiaus, taip pat vilčių nepateisinusio Anthony Bennetto paslaugų. Stambulo ekipa išsaugojo Kostą Slouką, Luigį Datomę, Janą Vesely, Nikolą Kaliničių, Bobby Dixoną (Ali Muhammedą), Jamesą Nunnaly, kai kuriuos kitus ne itin svarbius žaidėjus.
„Fenerbahce“ komandoje liko bene svarbiausia asmenybė – vyriausiasis treneris Željko Obradovičius. Jis propaguoja geležinę drausmę. Serbo deriniai nėra sudėtingi, jų nėra labai daug, tačiau kombinacijos nušlifuotos iki maksimumo.
Madrido „Real“
Praėjusį sezoną „karališkasis“ klubas ne tik netapo Eurolygos čempionu, bet ir sensacingai neapgynė stipriausios Ispanijos komandos vardo – šalies čempionato finale turėjo pripažinti „Valencia“ pranašumą.
Legendinėje ekipoje pagrindiniai žaidėjai niekur neišvyko, taip pat ir treneris Pablo Laso, bet kai kurių svarbių permainų buvo. „Real“ gretas sustiprino įžaidėjasi argentinietis Facundo Campazzo, kuris prieš keletą metų jau atstovavo Madrido komandai, bet joje neįsitvirtino, taip pat – amerikietis Chassonas Randle‘as. Jis praėjusį sezoną NBA „Philadelphia 76ers“ klube metė po 5,3 taško.
Į Madridą persikėlė prancūzas Fabienas Causeuras, kuris sugeba žaisti ir antruoju, ir trečiuoju numeriu. Baudos aikštelėje žada šeimininkauti serbas Ognjenas Kuzmičius.
Iš labai reikšmingų žaidėjų niekas neišvyko. Pasitraukė tik Dontaye Draperis, Othello Hunteris, karjerą baigė Andresas Nocioni.
Jonui Mačiuliui, panašu, reikės susitaikyti su tuo, kad ne tik gaus nedaug minučių aikštėje, bet apskritai neretai bus neregistruojamas rungtynėms. Nebent lietuvis pradėtų žibėti puldamas. Tiesa, tokia tikimybė nedidelė.
„Real“ krepšininkų vienas pagrindinių kozirių vėl bus uraganinis puolimas. Nors komandoje yra veteranų ir lėtesnių krepšininkų, bet dominuoja greiti žaidėjai. Tikimasi, kad visomis gražiausiomis spalvomis atsiskleis slovėnas Luka Dončičius, kuris įgijo dar daugiau pasitikėjimo po laimėto Europos čempionato.
Maskvos CSKA
Maskviečiams 2016-2017 m. sezone nepavyko apginti Eurolygos turnyro nugalėtojų vardo, tačiau šįkart Rusijos čempionai yra pajėgūs tai padaryti.
CSKA neteko į NBA persikėlusio vieno svarbiausių savo žaidėjų – atakų organizatoriaus Milošo Teodosičiaus. Tačiau vietoj jo atvyko kūrybingumu jam iš esmės nenusileidžiantis Sergio Rodriguezas. Tiesa, ispanas ginasi dar silpniau nei serbas, tačiau CSKA komandoje yra nemažai patikimai besiginančių krepšininkų.
Maskvos klubas atsisakė Aarono Jacksono, Jameso Augustine‘o, Pavelo Korobkovo, Dmitrijaus Kulagino, traumų kamuojamo Joelio Freelando paslaugų. Į Rusijos sostinę atvyko ir buvęs žalgirietis gynėjas iš Prancūzijos Leo Westermannas, aukšto lygio lengvasis puolėjas amerikietis Willas Clyburnas, aukštaūgiai Othello Hunteris iš JAV, rusas Alanas Makijevas, prieš tai žaidęs Saratovo „Avtodor“.
„Raudonarmiečių“ aprangą toliau vilkės ekipos lyderis Nando de Colo, Kyle‘as Hinesas, Andrejus Voroncevičius, Nikita Kurbanovas, Viktoras Chriapa, Vitalijus Fridzonas, Cory Higginsas, Michailas Kulaginas, Semionas Antonovas. CSKA vėl diriguos graikas Dimitris Itoudis.
Maskvos klubas turi didžiulį puolimo potencialą. Turbūt didžiausią tarp visų turnyro komandų. Tai gali leisti maskviečiams vėl užsidėti Eurolygos karūną.