• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Minėdami Sausio 13-ąją dar labiau suvokiame šiandienines grėsmes. Tąkart savo laisvę apgynėme, tačiau ar šiandien būtume pasiruošę tą padaryti? Apie tai ir apie šių dienų politikų nesutarimus laidoje „Dienos komentaras“ atsakė Nepriklausomybės akto signataras Eugenijus Gentvilas.

Minėdami Sausio 13-ąją dar labiau suvokiame šiandienines grėsmes. Tąkart savo laisvę apgynėme, tačiau ar šiandien būtume pasiruošę tą padaryti? Apie tai ir apie šių dienų politikų nesutarimus laidoje „Dienos komentaras“ atsakė Nepriklausomybės akto signataras Eugenijus Gentvilas.

REKLAMA

Ar dabar sugebėtume apginti Lietuvos laisvę?

Sugebėtumėm. Tikrai gerai prisimenu sausio 13-ąją ir esu įsitikinęs, kad Lietuvos žmonės tikrai gintų vienaip ar kitaip. Aplinkybės nesikartotų tokios pat, bet tas pasirengimas būtų, tai ir karas Ukrainoje, man atrodo, dar labiau sutelkė Lietuvos žmones. Jeigu 91-aisiais kas nors galvojo, kad gal mums nelemta gyventi kaip valstybei, praėjus 34 metams nuo Kovo 11-osios paskelbimo, užaugo nauja karta, jie kitokios valstybės ir nebeįsivaizdavo, jie tikrai gintų šitą Lietuvą.

Bet iš kitos pusės, mes matom, kas darosi mūsų valdžioje: kad ir prezidentas Nausėda su užsienio reikalų ministru pešasi. Ar čia yra nekalti vaikų susistumdymai, ar čia iš tiesų reikšmingi dalykai vyksta?

REKLAMA
REKLAMA

Čia kalti ir nebrandūs dalykai, negalima vadint nekaltais, negali būti šalies vadovybėje žmonės, kurie neturi nuovokos. Tačiau net ir turėdami nuovoką apie atsakomybę prieš valstybę, ne visada žmonės pasielgia adekvačiai ir atsakingai.

REKLAMA

Kai manęs klausia apie sausio 13, aš sakau, kad mus laikė pareigos jausmas, juk buvo lengva išvažiuoti, galėjau išvažiuot į Šiaulius, bet nevažiavau. Tai ir čia dabar yra pareigos jausmas, kuris kartais nesuvoktas. Man atrodo, kad Prezidentas žaidžia tam tikrus žaidimus.

Lietuvoje yra viena institucija, kuri sako: viskas čia gerai ministro nekviesti, su ministru nesusitikti, susitikinėti, ambasadorių nepaskirti. Visos kitos institucijos, nežiūrint politinio flango, pripažįsta, kad tai yra problema, ir čia Prezidentūra yra vienintelė, kuri patarėjos Skaisgirytės lūpomis sako: bet juk susirašo, pasiskambina, tai gal velniop visą tą brangiai kainuojančią diplomatinę tarnybą, sėdi Prezidentas ir siuntinėja SMS su visų šalių prezidentams, ir nušalinam diplomatus. Atleiskite, man atrodo, tai neadekvatu.

REKLAMA
REKLAMA

Šiomis dienomis mes matome kažkokias peštynes ar konfliktus ir pačių konservatorių viduje. Ar iš tiesų skylėta mūsų valdžia?

Nėra partijų, kurių visi vienas kaip mūras, visi vieningai galvoja. Ta pati Laisvės partija sakydavo, visi ten vieningai galvoja, bet išėjo Silva Lengvinienė į kitą partiją, ar ne? 

Pasirodo, gali vaidinti, kad vieningai galvoju, tai yra kiekviena partija, mūsų konservatorių ir taip toliau, kurie turi skirtingus požiūrius, bet juos kažkas jungia, kažkas derina. Tai štai galime tarp institucijų kalbėdami turėti skirtingus požiūrius su Prezidentu, bet tokiais klausimais kaip gynyba ir užsienio politika, tie dalykai neturi išlįsti kaip skirtumai į išorę. Lietuvai tai yra labai kenksminga.

Visą pokalbį išgirskite vaizdo įraše interviu pradžioje.

Kol ėjome į šviesią ateitį kažko elektra ir dujos pabrango ir miskai dingsta...---EM kreivi iteisinti vagys su masiuliniais! - Vis dar laisveje...
Gentvilui parūpo Lietuva, kai uždarė "aitvarą" Masiulį ir Steponavičiui primygo uodegą. Gana jau, gana, sūnelis irgi "užgyveno" pakankamai, namolio, kol nepasodino.
Cia tas grynuolis is nuteistos partijos???
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų