Anot komisijos, buvęs Seimo narys, kuriam gresia netekti šiuo metu einamų pareigų, birželį dalyvavo savivaldybės taryboje rengiant ir teikiant svarstyti sprendimą, tiesiogiai susijusį su Raseinių krašto ateities sąjūdžiu „Rasai“.
R. Ačas buvo šios asociacijos valdybos narys ir nagrinėjamu periodu jo ryšys su šiuo juridiniu asmeniu nebuvo nutrūkęs, nustatė etikos sargai.
Minėtu sprendimu Raseinių miesto seniūnija būtų įgaliota sudaryti sutartį su sąjūdžiu „Rasai“ dėl evangelikų liuteronų senųjų kapinių bei Pirmojo pasaulinio karo Vokietijos imperijos karių kapų priežiūros.
„Tyrimo duomenys rodo, kad R. Ačas derino minėtojo sprendimo projektą bei pristatė šį klausimą savivaldybės tarybos posėdyje“, – rašoma VTEK pranešime.
Komisija pabrėžė kritiškai vertinanti paties R. Ačo pasisakymus, jog sprendimo projekto pristatymo savivaldybės tarybos posėdyje metu jis buvo sustabdęs narystę asociacijoje „Rasai“.
Anot VTEK, narystės sustabdymas nėra prilygintinas išstojimui iš asociacijos, kai ryšys su juridiniu asmeniu yra formaliai nutraukiamas. BNS trečiadienį su R. Aču susisiekti nepavyko.
Tuo tarpu Raseinių rajono savivaldybės tarybai gruodžio pabaigoje bus teikiamas siūlymas atleisti R. Ačą. Raseinių meras „darbietis“ Algirdas Gricius BNS pirmadienį teigė, kad administracijos direktoriaus atleidimo svarstymą inicijavo devyni tarybos nariai – opoziciniai socialdemokratai ir „tvarkiečiai“.
Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, praėjusią savaitę reaguodamas į Raseinių rajone leidžiamo laikraščio „Alio, Raseiniai“ publikaciją, kreipėsi į etikos sargus ir teisėsaugą dėl R. Ačo sutuoktinės Seimo narės Vidos Ačienės interesų bei galimybės gauti slaptą informaciją.