Seimo Etikos ir procedūrų komisija siūlo panaikinti paskaitas skaičiusio Seimo nario Egidijaus Vareikio mandatą.
„Komisija nutarė pavesti man registruoti nutarimo projektą, kuris bus pateiktas Seimui dėl Seimo nario E. Vareikio mandato panaikinimo",– po trečiadienį vykusio Seimo Etikos ir procedūrų komisijos posėdžio sakė Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas.
Už tai buvo 7 komisijos nariai, 6 susilaikė.
Pasak A.Salamakino, Konstitucija sako, kad Seimo narys praranda mandatą, jeigu jis neatsisakė darbo arba pradėjo dirbti.
„Etikos komisija, atlikusi tyrimą, nustatė, kad E. Vareikis pradėjo dirbti Pedagogų kvalifikacijos kėlimo institute, už tai gavo atlygį ir pažeidė Konstituciją",– sakė A. Salamakinas.
Jo teigimu, kad E. Vareikis netektų Seimo nario mandato, toks nutarimas turi būti priimtas paprasta Seimo narių balsų dauguma.
Kaip ELTA jau skelbė, 2008 m. gruodžio 17 d. Seimo Etikos ir procedūros komisija nustatė, kad Seimo Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Egidijus Vareikis, dėstydamas keliose aukštosiose mokyklose, pažeidė Seimo statutą. Tokią veiklą etikos sargai rekomendavo parlamentarui nutraukti, tačiau jis to nepaisė.
E. Vareikis vėl pakliuvo į etikos sargų rankas, nes skaitė paskaitas Lietuvos viešojo administravimo institute.
Konstitucija neleidžia Seimo nariui gauti jokių kitų pajamų, išskyrus pajamas už kūrybinę veiklą.
Tokią doktriną įtvirtinusį Konstitucinio Teismo (KT) išaiškinimą ekonomistė Aušra Maldeikienė vadina absurdišku ir tikina keletą kartų klaususi buvusio KT pirmininko Egidijaus Kūrio ar šis tikrai taip galvoja. „Jei žmogus turi autoservisą, žvakių fabrikėlį, ūkininko ūkį ir perrašo viską žmonai ar sūnui – jis jau gali gauti pajamas, nes nuosavybė neva yra šventa. Jei E. Vareikis skaito paskaitas apie politiką naudodamas savo smegesnis – tai nebėra šventa nuosavybė“, - šaipėsi ji.
Anot A. Maldeikienės, būtent E. Vareikis, kad ir kaip būtų vertintina jo politika, pagal savo pateikiamas deklaracikjas akivaizdžiai yra vidutinio sluoksnio žmogus, turintis daugeliui būdingą pajamų, paskolų ir išlaidų lygį. Deja, pasak ekonomistės, Lietuvos konstitucinė doktrina palanki per verslo liudijimus praturtėjusiems milijonieriams.