• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Estijos olimpinė komanda Pekine laukia medalių. Per pastarąsias dvi olimpiadas to mūsų Baltijos kaimynei padaryti nepavyko, bet dabar jie savo rinktinėje turi vieną didžiausių olimpiados jaunųjų žvaigždžių  akrobatinio slidinėjimo atstovę Kelly Sildaru.

Estijos olimpinė komanda Pekine laukia medalių. Per pastarąsias dvi olimpiadas to mūsų Baltijos kaimynei padaryti nepavyko, bet dabar jie savo rinktinėje turi vieną didžiausių olimpiados jaunųjų žvaigždžių  akrobatinio slidinėjimo atstovę Kelly Sildaru.

REKLAMA

Oficialus žaidynių puslapis devyniolikmetę irgi išskyrė kaip vieną didžiausių visos olimpiados talentų. 

Tiesa, tik atvykus į Kiniją sportininkė turėjo išgyventi neramias akimirkas, kadangi koronaviruso rezultatas nerodo nei teigiamo, nei neigiamo atsakymo.

Atlikus dar kelis testus šie parodė neigiamą atsakymą, tačiau leko luktelėti kiek ilgiau. 

„Buvo neramus laikas, kai tenka laukti. Laimei, viskas išsisprendė gerai“, – spaudos konferencijoje sakė K. Sildaru.

K. Sildaru jau dalyvavo vadinamoje „Big air“ disciplinos (važiuojama ilga rampa ir atliekami triukai) kvalifikacijoje, tačiau ten į finalą nepateko. Tačiau tai yra silpniausia jos disciplina iš minėtų trijų. Didžiausias dėmesys ir viltys į likusias disciplinas, kurios vyks vasario 13 ir 17 dienomis.

REKLAMA
REKLAMA

K. Sildaru lyg viesulas į akrobatinio slidinėjimo pasaulį įsiveržė dar prieš aštuonerius metus. Kai kurie specialistai prognozavo, kad ji turi realių šansų netgi Sočyje 2014 m. Tačiau tuo metu jai buvo vos 11 metų, tad ji tiesiog pagal taisykles negalėjo dalyvauti žaidynėse.

REKLAMA

Tačiau tai merginos nesustabdė ir ji toliau stebino akrobatinio slidinėjimo pasaulį. Po keletos metų ji tapo visų laikų jauniausia aukso medalio savininke žiemos ekstremalaus sporto X žaidynėse. Pergales skynė pasaulio čempionate ir kitose aukščiausio rango varžybose.

Kai jau atrodė, kad estei niekas negali sutrukdyti 2018 m. Pjongčange užsikabinti ant kaklo ir olimpinį galbūt net aukso medalį, ją sustabdė trauma.

REKLAMA
REKLAMA

K. Sildaru interviu Pekino žiemos žaidynėse nedalina, tad apie šią olimpiados jaunąją žvaigždę Tv3.lt trumopai pasikalbėjo su garsiu estų žurnalistu Madis Kalvet, kuris šiuo metu darbuojasi olimpiadoje bei pats ne sykį anksčiau yra kalbinęs sportininkę. 

„Jau tada (2018 m. – aut. past.) atrodė, kad ji bus rimta favoritė laimėti medalius Pjongčange. Deja, ją sustabdė rimta kelio trauma, – pasakojo M. Kalvet. – Visi prognozavo, tarp ju ir aš, kad ji tikrai ten laimės du medalius skirtingose discplinose".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visa ko pradžia

K. Sildaru gimė Taline 2002 m. vasario 17-ąją. Dukrą slidinėjimu ir apskritai žiemos sportu užkrėtė tėtis, kuris pats mėgėjiškai slidinėjo.

„Istorija tokia, kad ji pradėjo slidinėti, kai jai buvo vos treji. Tėtis pamatė parduotuvėje akciją, kuria pasinaudojus galima įsigyti slides. Taip ir prasidėjo, ji gana greitai ant jų atsistojo ir ėmė puikiai čiuožti“, – sakė M. Kalvetas.

REKLAMA

Jis pridūrė, kad K. Sildaru yra vienas iš tų talentų, kuris toks natūralus, tačiau, žinoma, be disciplinos ir darbo nieko nebus.

„Ji labai disciplinuota ir moka prisitaikyti prie įvairių situacijų. Darydama triukus ji puikiai viską apskaičiuoja. Labai svarbu, kad ji yra stipri ir psichologiškai, kadangi gana dažnai geriausi bandymai buvo atliekami jau trasos ar laiko pabaigoje“, – apie tautietę kalbėjo delfi.ee žurnalistas M. Kalvetas.

REKLAMA

K. Sildaru ilgą laiką treniravo jos tėtis Tonis, kuris pats turėjo šiek patirties akrobatiniame slidinėjimo. Prieš ketverius metus ji pradėjo dirbti su dabartiniu vaikinu Mikheliu. 

K. Sildaru turi ir jaunesnį brolį Henry, kuris taip pat bando sekti sesės pėdomis. Trylikametis jau dabar jaunių varžybose irgi skina medalius.

Šeima Estijoje  dėmesio centre

K. Sildaru šeima gimtojoje Estijoje dėmesio centre ne tik dėl fantastiško merginos sportinio talento. Merginos tėvai išsiskyrę jau ketverius metus, tačiau teismo procesas užtrukęs.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nuo 2019 m. ji gyvena su mama, o jaunesnis brolis Henris su tėčiu. Vis dėlto tėvai nesutaria dėl finansinių dalykų, netrūksta ir kitų dramų. Abi pusės vienas kitą kaltina ir psichologiniu smurtu. Tad šios istorijos pabaigos, atrodo, dar kol kas nematyti. Pati K. Sildaru irgi jau kuris laikas su tėčiu ne itin bendrauja.

Kaip kalbėjo įdėmiau šią istoriją sekantis sporto žurnalistas M. Kalvetas, visa ši šeimos drama turi daugybę nemalonių prieskonių.

REKLAMA

Bet pati K. Sildaru, nepaisant to, rodo savo psichologinį pasiruošimą ir tvirtumą. Jos demonstruojami rezultatai kur kas geresnę dėmesio šviesą padėjo nukreipti į akrobatinio slidinėjimo populiarumo augimą Estijoje.

Nors estai visada turėjo gerų slidininkų, bet akrobatinio slidinėjimo populiarumo augimas kartu itin prisideda ir prie bendro žiemos sporto šakų rodiklių ir rezultatų gerėjimo.

REKLAMA

„Ši sporto šaka nebuvo itin populiari Estijoje prieš tai, bet augumas labai padidėjęs. Nepamirškime ir jis brolio Henrio, dar yra keli jauni puikūs talentai. Žmonėms akrobatinis slidinėjimas vis labiau patinka ir jie juo domisi. K. Sildaru sulaukia labai didelio palaikymo. O ji viena iš tų sportininkų, kuriai dėmesys patinka ir ji moka bendrauti su žmonėmis. Tiesiog labai pozityvus žmogus. Pati iš šių dalykų dar labiau pasikrauna ir jai padeda ir sporte“, –  tikino estų sporto žurnalistas M. Kalvetas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Laukia svarbiausios rungtys

Olimpiadoje akrobatinį slidinėjimą su daro trys disciplinos „Big air“ „Slopestyle“ (slystama trasoje per tam tikrus objektus ir atliekami triukai) ir „Halfpipe“ (slystama pusvamzdžiu ir atliekami įvairūs triukai).

Kaip jau minėta, K. Sildagu jau dalyvavo „Big air“ kvalifikacijoje, tačiau ten į finalą nepateko. Tačiau tai yra silpniausia jos disciplina iš minėtų trijų. Didžiausias dėmesys į discplinas, kuriu kvalifikavijos prasidės vasario 13-tą ir 17 dieną.

REKLAMA

„Tikiuosi, ji iškovos du medalius. „Slopestyle“ rungtyje ji turi rimtą varžovę amerikietė Eileen Gu, kuri laikoma favorite. Vis dėlto „Halfpipe“ jau estė yra įvardijama kaip favoritė. Ji yra šios rungties pasaulio čempionė. Svarbiausia yra išvengti traumų“, – apie tautietę pasakojo estų sporto žurnalistas dirbantis žiemos olimpiadoje M. Kalvetas.

Pati K. Sildary gana aktyvi ir socialinėse platformose, kur dažnai dalinasi vaizdais iš savo kasdienybės. Būdama devynerių, 2012 metais, „YouTube“ pradėjusi dalintis laisvojo stiliaus slidinėjimo vaizdo įrašais, ji gana greitai išpopuliarėjo ir galima teigti, kad taip prasidėjo jos karjera.

REKLAMA

Po daugybės peržiūrų socialiniuose tinkluose dėka atsirado rėmėjų iš pasaulinio garso kompanijų bei pakvietimų į varžybas.

Kaip pokalbio metu tikino estų žurnalistas M. Kalvetas, K. Sildagu charakterio tvirtumas padėjo jai, visų pirma, būti, kur ji yra, bei, žinoma, rimtai pretenduoti į olimpinį auksą.

„Ji visada buvo labai disciplinuota, stilinga sportininkė. Kai ji atlieka triukus, atrodo, kad tai jai gaunasi taip lengvai. Gal kartais ji nešoka taip aukštai varžybų metu kaip kai kurios pagrindinės varžovės, bet jos triukai dažniausiai yra sudėtingesni. Jos laisvumas, sugebėjimas kurti, pozityvumas labai prisuideda prieto, kad jai taip puikiai sekasi ir trasoje“, – apie sportininkę kalbėjo estų sporto žurnalistas dirnaits žiemos žaidynėse M. Kalvetas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų