Neeikvokite laiko, apgailestaudamos dėl nesėkmių ar jausdamos kaltę. Šie 9 patarimai padės lengviau susidoroti su kasdienine rutina.
1. Susiplanuokite savo sekančią dieną. Tai padeda ramiau miegoti naktį. Ryte pirmiausia apžvelkite savo dienos prioritetus.
2. Išmokite susidėlioti prioritetus, ieškokite kompromisų. Pirmiausia atlikite svarbiausius darbus, bet įsitikinkite ar jie iš tiesų svarbūs. Ar švarūs rūbai svarbiau nei švarios grindys? Atidėkite tvarkymąsi ir užsiimkite skalbimu.
3. Susikurkite priminimų sistemą. Tai sutaupys jums laiko ir padės išvengti bereikalingų rūpesčių. Ant šaldytuvo ar sienos klijuokite priminimų korteles, šalia jų galite pasikabinti vaiko piešinėlių.
4. Naudokitės diktafonu. Tai padės planuojant svarbų susitikimą ar didelę šventę. Įrašykite savo mintis, pastabas, priminimus.
5. Pasiskirstykite darbus ir užduotis. Paprašykite pagalbos. Netgi mažas vaikas gali būti puikus pagalbininkas serviruojant stalą ar išnešant šiukšles.
6. Nepildykite kiekvienos savo vaiko užgaidos. Vieniši tėvai, jausdami kaltę dėl nepilnavertės šeimos, stengiasi tai kompensuoti pildydami vaikų norus, lepindami juos naujais žaislais, saldumynais, būna jiems nuolaidesni ir ne tokie griežti. Vaikai tampa nedrausmingi, nepaklusnūs. Jūs esate š
šeimos galva, ir jūsų žodis turi būti galutinis.
7. Pripažinkite, kad negalite kontroliuoti viso savo laiko. Ne viskas priklauso nuo jūsų jėgų. Stovėjimas eismo spūstyje ar laukimas gydytojo laukiamajame jums atrodo laiko eikvojimas. Iš tikrųjų, „laukimas“ gali būti geriausiu laiku atpalaiduoti, susirikiuoti savo mintis ar susiplanuoti dienos eigą.
8. Nors geriausia neatidėlioti to, kas gali būti padaroma nedelsiant, bet jei esate labai pavargusi ar labai neturite ūpo to daryti, turbūt neatsitiks nieko tragiško jei tai padarysite vėliau.
9. Savaitgalius skirkite sau ir vaikui. Pasistenkite negalvoti apie darbą, atsipalaiduokite. Gerai pailsėjus darbo savaitė bus kur kas produktyvesnė.