Pasak Seimo nario Pauliaus Saudargo, medžiotojų klubai ir būreliai galėtų būti priskirti prie ginkluotųjų pajėgų, mat šie puikiai išmano, kaip elgtis su ginklu lemiamą minutę.
“Pagrindinė idėja buvo ta, kad yra žmonių Lietuvoje, kurie moka apsieiti su ginklais, kurie moka orientuotis miške, kurie yra vyrukai, pasiryžę imti ginklą. Bet juos reikia kažkokiu būdu rasti modelį ir schemą, kaip integruoti, kad jie bendradarbiautų su kariuomene ir esant situacijai, kai visa Lietuva priešinsis agresoriui, neduok Dieve, kad jie žinotų tą schemą, kaip jie yra integruoti”., - aiškina konservatorius Paulius Saudargas.
Tiesa, ar patys medžiotojai aktyviai veržtųsi į ginkluotųjų pajėgų gretas? Šis klausimas jau kuris laikas sklando Vilniaus medžiotojų draugijos ratelyje. Draugijos pirmininkas konkretus – kaip pasakytų kariuomenė – taip medžiotojai ir darytų. Esą jau dabar patys medžiotojai skambina į draugiją ir klausia, ką reiktų pasiimti ir kaip pasiruošti karo atveju?
“Aš manyčiau šituose klausimuose yra nemažai logikos, nes tai tokie klausimai – kaip atvykti? Ar su savo ginklais atvykti, kaip apsirengus, ar su maistu atvykti, kur rinktis tokiu atveju? Čia yra logiški klausimai”, - tvirtina Vilniaus medžiotojų draugijos pirmininkas Algis Petrauskas.
Tuo tarpu Seimo narys Rokas Žilinskas vardija pavojus, kurie gali grėsti medžiotojams. Esą 30 tūkstančių medžiotojų iškart tampa potencialiu priešo taikiniu, mat kai medžiotojas gauna leidimą ginklui, šis atsiduria informacinėje sistemoje. O čia matyti visa informacija ne tik apie ginklą, bet ir apie jį turintį asmenį.
Plačiau apie tai – TV3 reportaže.