Europos Sąjungos šalių užsienio reikalų ministrai sutarė pradėti derybas dėl naujos sustiprintos bendradarbiavimo sutarties su Ukraina.
Kaip pranešė Lietuvos URM, sprendimas priimtas pirmadienį Briuselyje vykusiame ES Bendrųjų reikalų ir išorės santykių tarybos posėdyje.
"Ukrainai reikia siųsti aiškesnius signalus, skatinti šalies europinius siekius ir vykstančias reformas", - susitikime sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras Petras Vaitiekūnas.
Kalbėdamas apie Europos kaimynystės politikos stiprinimą, P.Vaitiekūnas pabrėžė, kad ES turi galvoti ne vien apie reformų keliu toliau pažengusius kaimynus, bet ir apie tai, kaip į šį procesą įtraukti ir Baltarusiją.
Ministrų susitikime kalbėta ir apie energetiką. P.Vaitiekūnas pažymėjo, kad bendros energetikos rinkos sukūrimas yra būtina sąlyga įgyvendinant efektyvią Europos energetikos politiką.
"Sveikinu Komisiją, įvardijusią keturias prioritetines jungtis ir pasiūliusią sustiprinti jų europinį koordinavimą. Deja, tai neišsprendžia izoliuotų dujų rinkų, priklausančių nuo vienintelio išorinio dujų tiekėjo ir vienintelio "vamzdžio", integracijos į ES tinklus problemos. Europos Sąjungai reikia numatyti praktinius sprendimus, o Lenkijos ir Lietuvos dujotiekių sujungimas turi tapti europiniu interesu", - teigė Lietuvos diplomatijos vadovas.
ES užsienio reikalų ministrai taip pat aptarė Europos Komisijos ataskaitą dėl Lisabonos strategijos įgyvendinimo, santykių su Vakarų Balkanų šalimis, Iranu, Iraku, Libija klausimus.
Lietuvos užsienio reikalų ministras P.Vaitiekūnas taip pat susitiko su Vengrijos užsienio reikalų ministre
Kinga Goncz (Gionč). Dvišaliame susitikime ministras P.Vaitiekūnas pasidžiaugė sėkmingu Lietuvos įmonių dalyvavimu Vengrijos kompanijos "Malev" privatizavimo konkurse. Ministrė K.Goncz pabrėžė, kad privatizavimas vyks skaidriai ir objektyviai.
Vengrijos skrydžių bendrovės "Malev" privatizavimo konkurse varžosi Lietuvos "flyLAL Group" ir Rusijos "AiRUnion".